207. Ko otrajā ticības artikulā tu apliecini ar vārdiem: "Tas ir tiešām tiesa"?


Par Dieva žēlastības izredzēšanas tēmu

Aplūkosim neparasto un satraucošo Vēstules romiešiem 9. nodaļu nedaudz tuvāk, jo tā ir viena no svarīgākajām nodaļām visā Bībelē, kur runāts par Dieva žēlastības izredzēšanas tēmu.

Par Dieva žēlastības izredzēšanas tēmu

Pirmais, kas citādi mīklainos apustuļa vārdus dara skaidrākus un saprotamākus, ir tas, ka mēs apzināmies, kādus jautājumus apustulis risina šajā nodaļā. Un, kad saprotam, ko viņš domāja un juta, tad saprotam arī to, ko viņš vēlējās sacīt.

Vēstules romiešiem 9. nodaļā runāts par to, kā Israēls ir izredzēts par Dieva tautu un īpašumu (Rom.9:6-13) un kā pagāni top uzņemti Dieva žēlastības derībā (Rom.9:24-36). Tomēr mēs jau redzējām no paša apustuļa skaidrojuma, ka viņa īpašais mērķis nebija raksturot atsevišķas tautas un personu izredzēšanu, bet tikai pasludināt Dieva brīvo žēlastības izredzēšanu.

Galvenais, ko apustulis gribēja izcelt, bija tas, ka Dievs izvēlējās ticības ceļu, nevis darbu ceļu; Kristu, nevis mūs; Kristus nopelnus, nevis mūsējos. Šeit nav ne jūdu, ne grieķu, ne apgraizīšanas, ne neapgraizīšanas, bet viss un visi Kristū, kurā vienīgajā mēs esam darīti Dievam tīkami, jo Viņš mūs ir izredzējis Kristū pirms pasaules radīšanas. Āmen!

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.