160. Kas ir augstākā no Dieva radītajām redzamajām būtnēm?


Kā cilvēks var zināt, vai viņš ir izredzēts?

Pāvila 1, vēstulē tesaloniķiešiem 1:4 mēs lasām: “Mēs zinām, Dieva mīļotie brāļi, ka jūs tikāt izredzēti”.

Kā cilvēks var zināt, vai viņš ir izredzēts?


Jā, bet, dārgais kāds varētu sacīt – kā tu vari būt pārliecināts, ka šie brāļi Tesalonikā ir izredzēti? Vai tu esi bijis debesīs un esi redzējis vārdus, kas ir rakstīti dzīvības grāmatā, vai arī Dievs kādā citā veidā tev ir atklājis, kas ir izredzēti? Nē, tā tas nav. Bet lasīsim tālāk. Šeit Pāvils saka, kā viņš to var zināt: “jo mūsu Evaņģēlija vēstījums neparādījās vienīgi vārdos, bet spēkā, Svētā Garā un stiprā pārliecībā”. Jūs uzņēmāt sludināto vārdu un panesāt daudz spaidu.

Kā Pāvils zina, ka viņi ir izredzēti? Kur ir pamatota viņa pārliecība? Atbilde ir šāda – viņš redz, ka viņi ir dzirdējuši Evaņģēliju un to pieņēmuši. Lasīsim ari Pāvila 1. vēstules tesaloniķiešiem 2:13: “Tāpēc arī mēs pastāvīgi pateicamies Dievam. ka jūs uzklausījuši mūsu sludinātos Dieva vārdus, tos esat uzņēmuši nevis kā cilvēku, bet kā Dieva vārdus, kas tie patiesībā ir; jo pats Dievs darbojas ar savu spēku jūsos, kas ticat”.

Kā es varu ticēt tik neticamai lietai. ka Dievs ir mani izredzējis? Atbilde mums dota: Kas tic Evaņģēlijam par Jēzu, tas tic arī vienlaikus savai izredzētībai. Evaņģēlija žēlastības aicinājums ir Dieva aicinājums, Viņa mūžīgā nodoma īstenošanās, lai glābtu tos, kas tic Jēzum.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.