15. Par ko Dievs runā pirmajā plāksnē?


Dievs lieto niecīgos cilvēkus

“Kungs, mūsu valdniek, cik augsti godājams Tavs Vārds visās zemēs! Tava varenība sniedzas debesu augstumos!” [Ps.8:2]

Dievs lieto niecīgos cilvēkus

Kad Dievs plāno vai ir iecerējis kādu varenu darbu, tad Viņš lieto niecīgos cilvēkus, un pēc tam sniedz palīdzību, lai pieveiktu traucējošos ienaidniekus.

Mēs zinām, kā Viņš atbrīvoja Israēla bērnus no ilgstošās, nogurdinošās un smagās verdzības Ēģiptē. Vispirms, Viņš aicināja Mozu, tad deva brāli Āronu par palīgu. Viņi devās pie faraona un Kunga, ebreju Dieva, uzdevumā sacīja, ka Israēls ir jāatlaiž. Sākumā faraons nostājās pret viņiem, sāka tautu mocīt vēl vairāk, bet tomēr beigās, Dieva sūtīto mocību dēļ, bija spiests Israēlu atbrīvot. Kad vēlāk faraons nožēloja savu lēmumu, un gribēja Israēla bērnus atgūt, viņš un viņa ļaudis noslīka saskaņā ar Dieva gribu, kad mēģināja šķērsot Sarkano jūru.

Priestera Ēļa laikā Israēls bija nonācis grūtībās, filistiešu agresijas dēļ, kā rezultātā tika nolaupīts arī Derības šķirsts. Dievs sūtīja Samuēlu, caur ko palīdzēja Israēlam.

Tāpat mēs atceramies, kā Dievs valdīt pār savu tautu iecēla Dāvidu, caur kuru Dievs ne vien izglāba Israēlu no ienaidniekiem, bet arī darīja paklausīgus visus valdniekus un ļaudis, kas vien nostājās viņam ceļā.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.