Ieskaties

9 komentāri par “Baznīcas pamati

 1. “baznīcas vienību starp vairākām luterāņu baznīcām un anglikāņu baznīcu pasludināja 1996. gada rudenī”.
  Te man rodas jautājums – kurā mirklī šis “vairākas luterāņu baznīcas” kļūst par oficiālu L-jas luterāņu nostāju?

 2. L-jas = Latvijas. Runa tekstā taču ir par Latvijas luterāņu draudzēm jeb par kaut kādām citu valstu draudzēm? Gribu saprast!

 3. izskatās pēc pasena raksta? kad tas bija publicēts LL? šodien droši vien I. Plūme neuzskatītu par “labu stilu” misūrī teologus…

 4. Ilārs galu galā turpat vien un vēl tālāk nonāca – pie vienības, kas balstīta pat ne vairs bīskapa amatā, bet paša simpātijās un antipātijās.
  E-zēniem ieteiktu Ilāru lieki neblamēt ar viņa agrīno ideālistisko tekstu pārpublicēšanu.

 5. vasara,

  Piedod, bet tavs apgalvojums skanēja pārāk “mulderiski,” proti, pat ja visi dara tā, tomēr tā tas nav, jo tā nav oficiālā nostāja.

  Cik zinu, Raksti pamāca pirmkārt raudzīties uz darbiem, nevis oficiālajiem dokumentiem. Vēl vairāk – Kristus saka – Visu, ko tie jums saka, to darait un turiet; bet pēc viņu darbiem nedarait. Jo tie gan māca, bet paši to nedara. … Tie darina sev platas lūgšanas siksnas un drēbēm garus pušķus.” [Mt.23]

  Bet e-publikācijā teikts: “kas jau notiek kādas Latvijas luterāņu daļas vidū.” Un viņam pārliecība par to radās: “Lasot laikrakstu Svētdienas Rīts.”

  Manuprāt, vairāk ir jāuztraucās par faktisko, jo par oficiālo bažīties būs jau par vēlu.

  Ar cieņu,
  gviclo

 6. gviclo, nezinu kas ir mulderiski. =)
  ar vienu vārdu sakot, sapratu, lai kurā konfesijā būtu, ka ļoti jāseko līdzi, lai zinātu, vai kāda draudze dziļā Latgales rajonā vai kur citur nav noslēgusi kādu līgumiņu ar citādi ticošiem. grūti, bet mēģināt var:)

 7. vasara, varsara,

  Tas ir jādara taviem bīskapiem un priesteriem, nevis tev.

  Bet ja tu to uzzini, tad tev par to ir jājautā, un ja vajag – jāiebilst.

  Galvenais ir, ko māca tavā draudzē, un kā tava draudze attiecas pret citām draudzēm, kuras, esot ar jums sadraudzībā, dara augstākminētās lietas.

  Ar cieņu,
  gviclo

Atbildēt