97. Kas mums palīdz dzīvot šķīsti un arī citādi pareizi?


Anglikāņi vēlās būt luterāņi

Dienvidu Sudānas anglikāņi izrādījuši iniciatīvu pievienoties luterisko baznīcu sadraudzībai.

Anglikāņi vēlās būt luterāņi

Pagājušā gada decembrī Dienvidu Sudānas Anglikāņu baznīcas delegācija tikās ar Luterāņu baznīcas – Misūri sinode vadību Sentluisā, Amerikas Savienotajās Valstīs, un diskutēja par iespējam kļūt par luterisku baznīcu.

Dienvidu Sudānas (agrāk – Sudānas) Anglikāņu baznīca ir norobežojusies no Sudānas Episkopalās baznīcas, jo pēdējos gados arvien vairāk pieaudzis spiediens laulāt viendzimuma pārus un ordinēt homoseksuālus garīdzniekus. Šo mācības jautājumu dēļ, Episkopālo baznīcu pameta ievērojams skaits bīskapu un mācītāju kopā ar gandrīz pusi baznīcas draudzes locekļiem. Šobrīd Dienvidu Sudānas Anglikāņu baznīcā ir apmēram miljons baznīcēnu.

Šie anglikāņi, mācoties Dr.Mārtiņa Lutera Mazo Katehismu, nolēma tuvināties luterāņu baznīcai – Misūri sinode Amerikas Savienotajās Valstīs, cerot gūt dziļāku luteriskās teoloģijas izpratni studējot visu Vienprātības Grāmatu.

Šobrīd Misūri sinode plāno vizitēt baznīcu Dienvidu Sudānā, dibināt luteriskās teoloģijas mācību iestādi, un izlūdzas Kunga vadību šajos centienos.

Pašā Misūri sinodē šobrīd ir 2,3 miljoni draudzes locekļu 6100 draudzēs ASV.

Jācer, ka šis būs nevis kārtējais ekumēniskais dialogs, bet tiešām ar laiku taps jauna luteriska baznīca.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

4 atsauces par “Anglikāņi vēlās būt luterāņi”

 1. gviclo:


  Šeit gan jāmin, ka Misūri sinode nav veicinājusi pat konfesionāli luterisku baznīcu tapšanu un atbalstījusi šīs baznīcas viņu cīņās, un ir atmetusi K.F.V. Valtera un F.Pipera nostāju, kas iedrošināja dibināt brīvas konfesionāli luteriskas baznīcas. Drīzāk Misūri sinode ir iesaistījusies ekumēniskajā kustībā, tādēļ šobrīd grūti spriest, uz kādu luterismu viņi vedīs šos anglikāņus, bet, kas zina, vai par brīnumu visiem, šie skolnieki nekļūs par labiem skolotājiem?

 2. +Jean:


  Gvido, kurš tad, Tavuprāt, ir sponsorējis visu to grāmatu iznākšanu latviešu valodā, kas arī Tevi noveda līdz konfesionālam luterismam? Kurš izglītoja Tavu mācītāju viņa studiju laikā Sentluisā? Vai latvju bāliņi? Vai santaklauss? :)

  Bet starp citu, Gvido, Tu darītu, ja Tu regulāri saņemtu vēstules no Sudānas: “Vēlamies kļūt konfesionāli luterāņi! Lūdzu, palīdziet mūs, izglītojiet mūs konfesionālā luterismā! Mēs vēlamies, lai jūs apmāciet mūsu mācītājus un baznīcdarbiniekus! Lūdzu, lūdzu, lūdzu!!!!”

 3. Roberto:


  e-BAZNICA ir saņemusi vairākas e-pasta vēstules no Āfrikas ar vēlmi ziedot un spomsorēt mūsu darbu.

 4. gviclo:


  +jean, par grāmatu izdošana nav runa, bet gan par iesaistīšanos ekumēniskajā kustībā, kā dēļ arī tevis bieži minētā STLK pārtrauca sadraudzību ar LCMS.

  Ar cieņu,
  gvicloLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.