90. Kas ir laulība?


Apstrīd Bībeles austrumu gudro gudrību

Anglikāņu baznīcas teologi sākuši šaubīties, vai Bībelē minētie trīs gudrie vīri no austrumu zemes, kuri, sekojot zvaigznei, ieradās apraudzīt Betlēmē piedzimušo Jēzu, vispār bijuši trīs, gudri un vīrieši.


Anglikāņu baznīcas vadība apstiprinājusi jaunus lūgšanu tekstus, kuros vārdi “trīs gudrie vīri” aizstāti ar “magi”, kas bija tālaika Persijas galma amatpersonu nosaukums, otrdien paziņoja Anglikāņu baznīcas pārstāvis.

Baznīcas Ģenerālās sinodes pieņemtajā lēmumā atzīts, ka, vārdu “magi” tulkojot kā “gudrie vīri”, iespējams, pieļautas būtiskas neprecizitātes, jo šis Persijas galma amata nosaukums nenorāda ne uz personas dzimumu, ne gudrību.

“Lai gan šķiet maz ticams, ka šīs Persijas galma amatpersonas bijušas sievietes, iespēju, ka viens vai vairāki no šiem magiem bijuši sievietes, pilnībā izslēgt nevar,” raksta Anglikāņu baznīcas sinode. “Komiteja paturējusi vārdu “magi” tāpēc, ka [Jēzus] viesiem nebija noteikti jābūt gudriem vai noteikti vīriešiem,” uzsver Anglikāņu baznīca.

Bībelē, Jaunajā Derībā aprakstīts, kā magi, sekojot austrumos atspīdējušai zvaigznei, devās uz Betlēmi, kur pasniedza jaundzimušajam Jēzum dāvanas – zeltu, vīraku un mirres. Anglikāņu baznīcas pārstāvis Aruns Kataria informēja, ka nule apstiprinātie lūgšanu teksti ir paredzēti baznīcas garīdzniekiem lietošanai neformālos draudžu pasākumos, piemēram, jauniešu vai ģimeņu dievkalpojumos.

Kataria uzsvēra, ka šīs izmaiņas lūgšanu tekstos nav ieviestas politkorektuma vārdā, bet gan vienkārši tāpēc, lai atzītu, ka Bībeles oriģinālajā tekstā par magu dzimumu, gudrību un skaitu nekas nav teikts. Tā nekādā ziņā nav Anglikāņu baznīcas doktrīnas maiņa, teica Kataria.

Birkas: , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Apstrīd Bībeles austrumu gudro gudrību”

 1. gviclo:


  Tā jau reizēm gadās. Pašam jālasa Bībele, lai pamanītu, ka nav rakstīts “trīs gudri vīri” vai arī, ka Ādams un Ieva ēda augli nevis “ābolu”.

  Patiess prieks par anglikāņiem, kas cītīgi lasa Bībeli.

  Ar cieņu,
  gviclo

 2. Juris:


  Cik varu spriest, Anglikāņu baznīcas teologi ir izdarījuši patiesi visu, kas teologiem būtu pasaulē darāms… bija atlicis tikai šis nelielais sīkums – par magiem! Nu var dzīvot mierīgi.

 3. gviclo:


  Cerams vēl kādu niansi pamanīs, kas svarīgāka pestīšanai. Pazemīga attieksme pret Rakstiem ir daudzsološa.

  Ar cieņu,
  gvicloLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.