54. Kas ir mūsu tuvākais?


Disidenti vēlas atsevišķu baznīcu

Padziļinoties plaisām ticīgo starpā uzskatos par homoseksuālistu tiesībām un Svēto Rakstu interpretāciju, konservatīvie kristieši, kas pametuši ASV anglikāņu baznīcu, pagājušonedēļ spēra pirmo soli, lai radītu atsevišķu baznīcas organizāciju.

No esošās baznīcas struktūras aizgājušie anglikāņi, kas apvienojušies Kopīgās lietas biedrībā un sevi dēvē par “Ziemeļamerikas Anglikāņu baznīcu”, sanāksmē Vītonas koledžā netālu no Čikāgas nākuši klajā ar savu baznīcas satversmi.

Dokumentā teikts, ka tās biedrus “skumdina pašreizējais sašķeltības stāvoklis anglikāņu kopienā, ko izraisījuši tie, kas padevušies maldu mācībām, kā arī atsakās paklausīt atkārtotiem aicinājumiem un atgriezties no grēkiem.”

Lai panāktu, ka tā tiek atzīta par sevišķu anglikāņu baznīcu, tās organizētājiem jāiegūst šīs konfesijas pasaules struktūras atbalsts.

Jau esošā anglikāņu uzskatu dažādību pārauga par atklātu šķelšanos, kad 2003.gadā pirmo reizi šīs konfesijas četrus gadsimtus ilgajā vēsturē bīskapa amatā tika ordinēts garīdznieks, kurš neslēpj, ka ir gejs. Kad Džīnu Robinsonu ordinēja par Ņūhempšīras bīskapu, debates konservatīvo un liberāļu starpā par par to, vai tik dažādu uzskatu sekotājiem vajadzētu atrasties vienā baznīcas organizācijā, pastiprinājās ar jaunu sparu.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.