205. Ko Bībele māca par Jēzus nākšanu uz tiesu?


Nacionālās lūgšanu brokastis

Latvijas prezidents Valdis Zatlers pozitīvi novērtējis Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga aicinājumu kļūt par nesen notikušo nacionālo lūgšanu brokastu patronu, bet vēl neesot izlēmis, vai pieņemt uzaicinājumu. Nacionālās lūgšanu brokastis pasaulē tiek rīkotas vairāk nekā 160 valstīs.

Amerikā šo tradīciju 1935.gadā iedibināja norvēģu ieceļotājs un ceļojošs garīdznieks Abrahams Vereide, kurš darbojās Sietlā. Par paraugu izvirzot Jēzus dzīvi un darbību, viņš izveidoja palīdzības fondu trūcīgajiem, bažījoties, ka sociālistiski noskaņoti politiķi varētu pārņemt varu pilsētas pašvaldībā. Sietlas uzņēmēji atzina viņa veiksmīgo darbību, palīdzot trūcīgajiem, un lūdza Vereidem gādāt par grupas garīgo vadību.

Drīz līdzīgas grupas, kas apvienoja politiķus un uzņēmējus, tika izveidotas Sanfrancisko, Čikāgā un Vašingtonā, kur atrodas organizācijas galvenā mītne. Grupā, kurā izskanējušas daudzas pret komunismu un arodbiedrībām vērstas runas, nav formāla dalībnieku saraksta. Organizācija, kuras nosaukums vairākkārt mainīts, līdz izraudzīts neuzkrītošais “Biedrības fonds”, apvieno pārstāvjus no jaunattīstības valstīm un ietekmīgus politiķus un sabiedriskos darbiniekus no visas pasaules.

Nacionālo lūgšanu brokastu dalībniekus vairākkārt uzrunājis īru rokeris Bono no grupas “U2”, kurš uzstājīgi mudina lielvalstis palīdzēt trūkumcietējiem Āfrikā un atlaist Āfrikas valstu parādus. Amerikā šī pasākuma dalībniekus, kuru vidū ir sabiedriskie darbinieki, politiķi, zinātnieki un mākslinieki, katru gadu uzrunā ASV prezidents.

Organizācija pagātnē tikusi kritizēta par sakariem ar diktatoriem: maršalu Artūru da Kostu Brazīlijā, ģenerāli Suharto Indonēzijā, ģenerāli Karlosu Kazanovu Salvadorā un ģenerāli Gustavo Martinesu Hondurasā. Biedrības pārstāvji aktīvi iesaistījušies etnisko un reliģisko konfliktu risināšanā Kongo un Ruandā.

Biedrība katru gadu jau vairāk nekā pusgadsimtu februāra pirmajā ceturtdienā Vašingtonā tradicionāli rīko nacionālās lūgšanu brokastis. Pirmo reizi tās notika 1953.gadā, kad pasākumā piedalījās 3400 viesu, tajā skaitā politiķi un slavenības no daudzām ārvalstīm.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Nacionālās lūgšanu brokastis”

 1. Roberto:


  Tagad būs jauns brokastu patrons – Sv.Valdis.

  Pirms ēdat brokastis palūdzaties Valdim. labu apetīti dāmas un kungi!

  ar cieņu
  Jūsu e-minence

 2. vasara:


  Vai Sv.Valdis nodrošina, ka man ēdot kumoss rīklē neiesprūst? Jeb vienk. viss garšo daudz labāk?Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.