53. Par ko Dievs runā otrās plāksnes baušļos?


Filma par bērnu seksuālu izmantošanu izraisa skandālu

Itālijas politiķis izraisījis skandālu, jo aicinājis valsts raidorganizāciju RAI bloķēt pretrunīgi vērtētu BBC dokumentālo filmu, kurā izmeklēta Romas katoļu baznīcas saistība ar seksuālo vardarbību pret bērniem.

Filma par bērnu seksuālu izmantošanu izraisa skandālu

Itāliešu žurnālists Mikēle Santoro bija lūdzis iegādāties tiesības uz pagājušajā novembrī Lielbritānijā demonstrēto filmu, lai varētu to parādīt savā sarunu šovā. Tomēr RAI parlamentārās uzraudzības komitejas vadītājs Mrioa Landolfi aicinājis RAI to nepieļaut.

Programma “Sex Crimes and the Vatican” Itālijā meklēšanas sistēmā “Google” kļuvusi par vispopulārāko video, kopš tā tika izlikta internetā ar pārtulkotiem subtitriem.

Romas katoļu laikraksts “Avvenire” nosodījis videoierakstu izvietojušos interneta dienasgrāmatu autorus par “nekrietnu neslavas celšanu”.

Labējās Nacionālās alianses loceklis Landolfi paziņoja, ka dokumentālo filmu nevajadzētu demonstrēt, “lai izvairītos no sabiedriskās televīzijas pārvēršanos par mediju nāvessodu izpildes vienību, kas gatava atklāt uguni uz baznīcu un pāvestu”. Viņa iejaukšanās izraisījusi citu politiķu dusmas, kuri kritizēja viņa mēģinājumus “preventīvās cenzūras” jomā.

“Ne uzraudzības komitejai, ne atsevišķiem politiķiem nav tiesību prasīt kāda žurnālista vai tēmas preventīvu cenzēšanu,” paziņoja deputāts Džuzepe Džuljeti. Žurnālistu veiktajā izmeklēšanā tiek pētīts slepens dokuments, kurā izklāstīta procedūra, kā reaģēt uz bērnu seksuālas izmantošanas skandāliem katoļu baznīcā. 1962.gadā parakstītais dokuments “Crimen Sollicitationis” nosaka slepenības zvērestu par upuri, apsūdzību izskatošo priesteri un lieciniekiem.

Jūsu uzmanībai “Sex Crimes and the Vatican” :

Birkas: , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Filma par bērnu seksuālu izmantošanu izraisa skandālu”

  1. talyc:


    nu..kāpēc pat pasaule negrib pāvestiešus saprat…
    …nu kāpēc negrib samierināties ar pāvesta nemaldīgumu…
    piem. šajā tēmā: “…bērnu seksuāla izmantošana Vatikānā ir Vatikāna iekšējā lieta…”

  2. moritz:


    meedz teikt: kas vainiigs, tas bailiigs… :/Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.