115. Kādu prasību Dievs mums ir devis ar devīto un desmito bausli?


Ticīgi cilvēki retāk nekā ateisti jūtas vientuļi

Mičigānas Universitātes pētījums pierādījis, ka ticīgi cilvēki retāk nekā ateisti jūtas vientuļi, taču tas neizslēdz sociālo kontaktu nozīmīgumu.

Ticīgi cilvēki retāk nekā ateisti jūtas vientuļi


ASV veiktā aptauja parāda, ka tam, kurš nejūtas ne tik vientuļš, arī ticībai ir mazāka ietekme uz dzīves jēgas jautājumu vai arī uz jautājumam par piederību. Turpretim vientuļu cilvēku dzīvē ticībai ir liela nozīme.

Salīdzinot divus cilvēkus, kas jūtas vienādi vientuļi, ticīgais saskatīs savā dzīvē vairāk jēgas nekā neticīgais. Tas ir tāpēc, ka ticīgie cilvēki savas dzīves vientuļajos brīžos vēršas pie Dieva un uzlūko Dievu kā draugu. Taču pētnieki uzskata, ka tik un tā sociālie kontakti un cilvēciskās attiecības ir svarīgas. Labi sociālie kontakti sniedz dzīvei ilgstošu un noturīgu jēgas apzinu.

Pētījumā tika aptaujāti 19 775 cilvēki par tēmām draudzība, ticība, vientulība un dzīves jēga.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Ticīgi cilvēki retāk nekā ateisti jūtas vientuļi”

  1. Cody:


    9888 pret 9887. Nezinu Mičigānas Universitātes rezultātus, bet pieļauju tādus. Nav nozīmes, ticīgs vai neticīgs, abi vienādi vientuļi. Drīzāk neticīgais vērsīsies pie Dieva, jo ticīgais nebūs sagaidījis no DIeva nekādu atbildi. Neticīgajam vēl būs palikusi cerība.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.