209. Kāpēc mums ir vajadzīga svētošana?


Atļauj sievietēm pretendēt uz bīskapa amatu

Anglijas Baznīcas Ģenerālsinode pirmdien balsojumā atbalstīja sieviešu ordināciju bīskapa amatā, kaut gan iepriekš 1300 anglikāņu garīdznieku draudēja, ka baznīcu atstās, ja Sinode lems par labu bīskapu ordinācijai.


Lēmums par sieviešu ordināciju bīskapa amatā pieņemts Ģenerālsinodē Jorkā pēc asām, astoņas stundas garām diskusijām konservatīvo un liberālo uzskatu pārstāvju starpā.

“Man šķiet, tas ir galīgi aplami, ja baznīca, kas sludina visu vienlīdzības evaņģēliju, vienlaikus kā nevēlamus nodala atsevišķā kategorijā dažus savus garīdzniekus,” sacīja mācītājs Feriels Eteringtons.

Ar nelielu balsu pārsvaru Sinode noraidīja ieceri izveidot trīs virsbīskapu amatus – šo garīdznieku pakļautībā atrastos tie, kas noraida ideju par sieviešu tiesībām ieņemt bīskapa amatu. Netiks arī izveidotas atsevišķas diecēzes, kurās apvienot draudzes, kas jauninājumus neatbalsta.

Kenterberijas un Jorkas arhibīskapi, kas Anglijas Baznīcas hierarhijā ieņem augstākos amatus, Sinodē, kā ziņo, iestājušies par kompromisu, kas būtu pieņemams abām pusēm.

Konservatīvo uzskatu garīdzniekiem un ticīgajiem tagad ir jāpieņem lēmums, vai viņi paliek Anglijas Baznīcas sastāvā.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Atļauj sievietēm pretendēt uz bīskapa amatu”

 1. Meja:


  Tas Kungs izrādīja īpašu uzmanību sievietēm (samarietei, Marijai..), šķiet, tā laika vīrieši nemēdza tādu attieksmi paust, kā vienlīdzīgu u.tml…tomēr 12 mācekļu vidū nebija nevienas sievietes. Tomēr V.Derībā arī pa sievietei iekļuvusi lielo notikumu vidū … man jau gan pat prātā neienāktu pretendēt uz mācītājas vai tml.amatu. Tomēr nepiekrītu tiem, kas neļauj sievietei pat muti atvērt, macīt…

 2. Ingars:


  Un tomēr Dievs tā ir noteicis, tad kā var klaji ignorēt to, kas bībelē skaidri un saprotami pateikts?

 3. iks:


  Interesanti, vai lielie 1300 draudētāji izpildīs savus draudus , jeb kā parasti – norīs krupīti un steigsies saņemt savus sterliņus uz Kentrberi.

 4. Roberto:


  cilvēka daba bija, ir un būs korumpēta…
  to mēs redzam gan cauri vēsturei, gan tagadnē
  to redzam aiz-trej-deviņiem kalniem, gan pašmāju sētā

 5. dassy:


  manuprāt bija tur arī vienošanās,ka būs vietas/reģioni, kur sievietes tomēr nevarēs “sperts savu kāju”Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.