77. Kad mums ir tiesības un pienākums ziedot savu dzīvību?


Vai kristieši Dievu sauks par Allāhu?

Holandiešu Romas katoļu bīskaps Tini Muskens piedāvāja visiem kristiešiem saukt Dievu par “Allāhu”, lai tādā veidā mazinātu spriedzi attiecībās ar musulmaņiem.

Uzstājoties televīzijas šovā “Network”, bīskaps paziņoja, ka Dievam ir vienalga kā viņu sauks, jo Visaugstais stāv pāri šādām “diskusijām un strīdiem”.

Kā piemēru Holandes baznīcām bīskaps Muskens minēja Indonēziju, kur viņš kalpoja pirms 30 gadiem. Pēc viņa teiktā, tur vietējie kristieši Dievu sauc par Allāhu, tāpat darot arī Tuvo Austrumu kristieši.

Pēc garīdznieka domām Holandes baznīcām būs nepieciešami simts gadi, lai piesaucot Dievu tiktu lietots vārds Allāhs, taču kopumā tas veicinās divu reliģiju satuvošanos.

Tini Muskensa iniciatīva izsauca negatīvu reakciju lielākai daļai holandiešu. Laikrakstā De Telegraaf publicēja socioloģisku aptauju, kurā piedalījās 4000 respondentu. 92 % no aptaujātiem paziņoja, ka nepiekrīt bīskapam.

Holandes protestantu baznīcas galva Gerrits de Fijters pavēstīja, ka atbalsta Muskensa mēģinājumu paplašināt dialogu starp divām reliģijām, taču uzsvēra, ka saukt Dievu par Allāhu ir pretrunā Rietumu mentalitātei un reliģiskās identitātes jūtām. “Es neredzu tajā nekādu labumu,” piebilda viņš.

Amsterdamas marokāņu mošeju apvienības preses sekretārs uz Muskensa piedāvājumu atbildēja, ka musulmaņi kristiešiem nekad neko tamlīdzīgu nav prasījuši.

Birkas: , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

11 atsauces par “Vai kristieši Dievu sauks par Allāhu?”

 1. gviclo:


  Pēdējie laiki kā nekā.

 2. vasara:


  Tad jau kāpēc tikai nosaukumu mainīt? Kāpēc gan nesākt zemoties īstā Allāha priekšā, lai mazinātu spriedzi ar musulmaņiem?!
  Užasss!
  Vakar izlasīju pareizticīgo viedokli par RKB un domāju, ka tie drusku par šerpu izteikušies, bet pēc šīs ziņas šķiet, ka tiem bijusi taisnība.

 3. Gerda:


  Varbūt musulmaņi Allāhu var saukt par Dievu, un budisti Budu arī var saukt par Dievu, tad spriedzes būs vēl mazāk!
  Tam bīskapam vajag nedaudz padomāt ko runā!!!

 4. wrc:


  Tipa, “sauksim Dievu par Allāhu, bet viņa pravieti un dēlu Jēzu, par Mohammedu!”

 5. Ervīns:


  Vispār jau arābu valodā vārdu “Dievs” izrunā kā “Allāh”, tas nav personvārds, bet apzīmējums. Pats esmu redzējis, ka arābu un citu musulmaņu auditorijai domātajās TV pārraidēs “Dievs” tiek tulkots kā “Allah”.

  Pretrunas nav pašā vārdā, taču būtu pilnīgi muļķīgi visā pasaulē nez kāpēc vārdu “Dievs” lietot arābu valodā. Ideja ir pilnīgs nonsenss.

 6. vasara:


  Cik saprotu, šo izlēcienu arī paši r.katoļi uztver negatīvi..

 7. 3NiTy:


  Būtu tikai pareizi ja tādas izmaiņas veiktu.

 8. talyc:


  elohīm; allāh
  tā jau gan, ka līdzskaņi vieni un tie paši
  – – –
  tik tās izpratnes dažādas
  (vai tas tamdēļ ka patskaņi atšķiras)??

 9. kristiec:


  non limitus homo dolbojobus

 10. born_2b_happy:


  Kāpēc musulmaņi nevar saukt savu dievu par Jēzu?

 11. Ervīns:


  Tāpēc, ka Jēzus viņiem nav Dievs, bet pravietis.

  Bet Allāhu vārdā Dievs (God, Gott utt.) viņi nesauc tāpēc, ka ir pietiekami lepni, lai pēkšņi ne no šā, ne no tā sāktu runāt citā valodā. To jau tikai uz liberālismu un pārprastu demokrātiju sistie jevropieši var izdomāt – sākt saukt Dievu arābu vārdā Allāh.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.