172. Kādēļ bija nepieciešama pestīšana?


Patriarhu Aleksiju II [Alexi II] pasludina par ķeceri

Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarhs Aleksijs II ir ķeceris, kuram par saviem nodarījumiem ir jāatbild baznīcas tiesas priekšā, ceturtdien paziņoja pareizticīgo Čukču un Anadiras apgabalu bīskaps Diomids, kuram pašam kopš jūnija baznīcas vadība liegusi kalpošanu.

alexi-ii.jpg

Baznīcas vadība Diomidam pavēlēja pārtraukt dievkalpojumu vadīšanu un lika nožēlot grēkus pēc tam, kad bīskaps bija paudis kritiku par augstākās garīdzniecības dzīvi bagātībā un aicinājis saraut baznīcas un valsts saites.

Aleksijs II ir veicis “atklātu ķecerību” un ir vainojams “sazvērestībā pret caru”, domājams, norādot uz baznīcas sadarbību ar noziedzīgo padomju varu un tās mantiniekiem, sacīja bīskaps.

Pareizticīgo hierarhijā jau manāmas bailes, ka disidentiskais garīdznieks, kura idejas ir populāras daudzu ticīgo vidū, baznīcā var izraisīt šķelšanos.

“Lai pasargātu pareizticīgo kristietību no ķecerības, ar manu pareizticīgā bīskapa autoritāti es izsludinu baznīcas lāstu pār ķeceriem, patriarhu Aleksiju II” un citiem augstākajiem garīdzniekiem, teikts Diomida paziņojumā.

Bīskaps arī norādīja, ka viņa vadītā bīskapija nepakļausies “ķecerīgajai baznīcas hierarhijai”, un uzsvēra, ka Aleksijam II, kas par patriarhu kļuva padomju laikos, būtu jāstājas baznīcas tiesas priekšā.

Krievijas Pareizticīgo baznīcas pārstāvis atbildē uz Diomida izteikumiem sacīja, ka bīskaps ir zaudējis prātu.

“Ja Dievs vēlas kādu sodīt, viņš tam atņem spriestspējas. Šis dokuments ir pilns ar iekšējām pretrunām un reliģiskām un vēsturiskām neprecizitātēm. Ikviens, kurš cenšas sašķelt baznīcu, veic sātana darbu un pretojas Jēzus gribai,” sacīja tēvs Mihails, piebilstot, ka Diomids tiks izsaukts uz septembrī paredzēto Pareizticīgo baznīcas Sinodi, kur tiks izlemts viņa liktenis.

Tēvs Mihails skaidroja, ka Diomids šobrīd dzīvo nomaļā arktiskā apmetnē un atsakās tikties ar bīskapu, kas nosūtīts viņa aizvietošanai.

Laikrakstā “Komsomoļskaja Pravda” pagājušajā nedēļā publicētā vēstulē Vīnes bīskaps Hilarions izvirzīja versiju, ka Diomida paziņojumi ir “plānota provokācija, kuras mērķis ir šķelt baznīcu un sēt neuzticību baznīcas vadībā”.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.