129. Vai cilvēks spēj pildīt Dieva baušļus?


Pareizticīgie pakļausies Romas pāvestam

Romas katoļu un pareizticīgās baznīcas teologi apliecināja, ka ir pamats cerībām pielikt punktu saspīlējumam, kas abu baznīcu starpā valda kopš 1054.gada Lielās shizmas, kad kristietība sašķēlās austrumu un rietumu atzarā.


Vīnē sabraukušie eksperti bijuši vienisprātis, ka abas baznīcas varētu kļūt par “brālīgām baznīcām”, kas atzītu Romas pāvestu par savu titulāro galvu, bet saglabātu atsevišķās struktūras, liturģiju un tradīcijas, kas izveidojušās pēdējās tūkstošgades gaitā.

Lai gan delegāciju vadītāji uzsvēruši, ka līdz vienotībai vēl ejams tāls ceļš, aizvien pieaug sadarbība starp abām baznīcām.

“Mūsu baznīcu starpā nav neuzticības mākoņu,” preses konferencē paziņoja Pergamas pareizticīgo metropolīts Džons Ziziuls. “Ja mēs tā turpināsim, Dievs radīs veidu, kā pārvarēt visas atlikušās grūtības.”

Savukārt katoļu arhibīskaps Kurts Kohs mudināja “intensīvi turpināt” iesākto dialogu, lai “mēs viens otru pilnībā uzskatītu par brālīgām baznīcām”.

Pareizticīgā baznīca pilnīgi nošķīrās no Romas 1054.gadā, kristīgajai baznīcai sašķeļoties rietumu (Romas katoļu) un austrumu (pareizticīgajā) atzarā.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

4 atsauces par “Pareizticīgie pakļausies Romas pāvestam”

 1. talyc:


  uff… zināms, ka tam jānāk,
  bet tā pat kā nāves priekšā arī ticīgam cilvēkam tirpas skrien pār kauliem
  un tā pat kā aukstā ūdenī brienot, cilvēku pārņem šermuļi
  tā pat ir ar to antikrista valdīšanas atnākšanu
  nepatīkami, taču pārejoši
  - – -
  kā jau visas citas
  laicīgās lietas

 2. antiteists:


  es īsti nesapratu sakarību starp rakstu un tavu komentāru

 3. talyc:


  Nu palasi tad ko es par to savulaik ešu teicis (Spiest lai lasītu) par Antikristu un viņa troni; par RKB un tās centieniem.

 4. reālists:


  Titulārā galva? Interesanti.
  Bet vai krievu pareizticīgie arī piekritīs?
  Tādi Pergamas metropolīti ir diezgan sīkas vienības pareizticīgo baznīcu sadraudzībā.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.