137. Kas ir grēka darbi?


Pieprasa obligātu reliģijas mācību skolās

Vairāk nekā 5000 cilvēku Bulgārijas galvaspilsētā notiekošajā mītiņā pieprasījuši obligātu reliģijas mācības ieviešanu skolās.


Demonstranti, kuru skaits, pēc organizatoru aplēsēm, sasniedzis desmit tūkstošus, nesa plakātus ar uzrakstiem “66 ateisma gadi ir gana”, kā arī pauda nožēlu par “sodītu tautu bez morāles”.

Pareizticīgās baznīcas rīkoto demonstrāciju Sofijas centrā pavadīja baznīcu zvanu skaņas.

“Mēs visi esam nobažījušies par jauniešu pastrādātajiem likumpārkāpumiem, vardarbību skolās un narkotiku lietošanu jauniešu vidū,” norāda metropolitēns Nikolajs.

Baznīca vēlas, lai reliģijas mācība, kas pašreiz ir izvēles priekšmets, skolās būtu jāapgūst visiem.

Ap 80% bulgāru pieder pie pareizticīgās baznīcas.

Saskaņā ar Svētās Sinodes izstrādāto projektu kristiešu bērni mācīsies par Bībeli, musulmaņi tiks iepazīstināti ar Korānu, bet ateisti apgūs ētiku.

Izvēles kārtā reliģijas mācību visbiežāk apgūst islāmticīgie, lai gan viņi veido tikai 14% no kopējā iedzīvotāju skaita. Aptuveni 20 tūkstoši skolēnu mācās par islāmu, bet kristietības pamatus apgūst tikai trīs tūkstoši bērnu.

Tikmēr izglītības ministrs Sergejs Staņiševs uzsvēris, ka Bulgārijas izglītības sistēma ir sekulāra. “Ticību nav iespējams iemācīt,” viņš norāda, piebilstot, ka jebkāda obligāta reliģijas mācīšana “draud pārvērst skolas starpreliģiju sacensību arēnā”.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Pieprasa obligātu reliģijas mācību skolās”

  1. talyc:


    Lai ietu uz jau iesāktu diskusiju par šo tēmu (Spiest šeit) ticības mācība pamatskolās un bērnudārzos..

  2. antiteists:


    viņi laikam ejot demonstrācijā bija sadzērušiesLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.