233. Kā kristietim jāizturas pret pareizās mācības Baznīcām?


Tiesa liek aizvākt krucifiksu

Pirmo reizi Spānijas vēsturē tiesnesis pieņēmis lēmumu, kas uzliek par pienākumu vienai no valsts skolām aizvākt krucifiksu, ziņo spāņu laikraksti.

Valjadolidas pilsētas tiesnesis Alehandro Valentīns piekritis 2005.gadā iesniegtajai vecāku un vietējās sekulārās apvienības prasībai, atzīstot, ka Spānijas konstitūcija garantē “reliģisko brīvību”, kā arī “sekulāru un neitrālu” valsts attieksmi. Viņš uzdevis Masiasa Pakaveja skolai “aizvākt reliģiskos simbolus no klasēm un [citām] publiskām telpām”.

“Šo simbolu klātbūtne vietās (..), kur tiek izglītoti nepilngadīgie, var radīt iespaidu, ka valsts ir tuvāka” katolicismam nekā citām reliģijām, norādīts spriedumā. Šis ir pirmais gadījums, kad Spānijas tiesa pieņēmusi līdzīgu lēmumu, laikrakstam ABC atzinis sekulārās apvienības pārstāvis. Līdzīgu lietu 2006.gadā sāka izskatīt Haenas tiesa, taču pilsētas varasiestādes pasteidzās krucifiksus no skolām aizvākt pirms tiesas lēmuma, vēsta ABC.

Lai gan jau pagājuši 32 gadi kopš miris diktators Fransisko Franko, kurš katolicismu padarīja par valsts reliģiju, un neskatoties uz 1978.gada konstitūcijā noteikto valsts un baznīcas nošķīrumu, daudzās Spānijas skolās joprojām atrodami katoļu simboli.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.