246. Kā notiks augšāmcelšanās?


Romas pāvestība pielien luterāņiem

Reformācijas 500. gadadienā, luterāņi un Romas katoļi pirmo reizi kopā atzīmēšot Reformācijas dienu. Vatikāns kā vienojošo elementu redz “Jēzu Kristu un Viņa pestījošo darbu, kā kristīgās ticības centru.”

Romas pāvestība pielien luterāņiem


Šis paziņojums izskanēja Romas pāvesta vizītes laikā Zviedrijā, tiekoties ar Zviedrijas luterāņu baznīcas pārstāvjiem.

Tomēr nav skaidrs, vai pāvests spers tālākos soļus, paziņojot par altāra sadraudzību, jo jau 2015.gadā kādai Romas luterāņu draudzes sievietei neformālā sarunā pāvests ieteica vadīties pēc sirdsapziņas, ja vēlas doties pie vakarēdiena kopā ar katoļticīgo vīru. Arī pāvesta padomnieks Valters Kaspers paudis cerību, ka pāvests varētu paziņot par iespējamu kopīgu vakarēdienu izņēmuma gadījumos.

Lai gan varētu rasties priekšstats, ka Romas pāvestība pielien luterāņiem, tomēr jānorāda, ka luterāņu domas par altāra sadraudzību ar Romas katoļu baznīcu dalās no atbalstītājiem līdz pilnīgam noliegumam.

Jāņem vērā, ka Vakarēdiena izpratnē Romas katoļu baznīcas un luterāņu starpā ir fundamentālas atšķirības, un arī tā saukto vienoto deklarāciju par taisnošanas mācību starp Romas katoļu baznīcu un Pasaules luterāņu federāciju kritizē abas puses, tajā skaitā otrais pāvests Benedikts, būdams vēl galvenā jezuīta amatā.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.