259. Uz kādu vārdu atsaucoties mums jāvēršas pie Dieva ar lūgšanām?


Bīskaps noliedz celibāta vajadzību

Notingemas katoļu bīskaps nācis klajā ar sensacionālu paziņojumu, ka Romas katoļu baznīcai neesot nepieciešams celibāts un viņš atbalstot tā atcelšanu. „Nav nekāda iemesla neļaut priesteriem precēties”, viņš sacījis. Celibāts vienmēr ir bijis disciplīnas jautājums, nevis vērtējams kā doktrīna. Tas ir tikai taisnīgi, ka Romas katoļu mācītāji grib, lai viņiem būtu sievas.


Katoļu baznīca pieļaujot, ka par mācītājiem var būt no protestantu baznīcām konvertējušies jau agrāk precējušies vīrieši, un šādā veidā precētu katoļu priesteru skaits pasaulē ir stipri pieaudzis. Īpaši šī tendence vērojama Lielbritānijā, kur samērā liels skaits anglikāņu mācītāju konvertējās katoļu baznīcā.
Taču vēl 2006.gadā pāvests Benedikts XVI atkalapstiprinājis celibātu kā katoļu baznīcas likumu un atstādinājis kādu katoļu bīskapu, kurš bija ordinējis par mācītājiem četrus precētus vīriešus.

Bīskaps Malkolms Makmahons esot ļoti cienīts priesteris Lielbritānijā, un viņu nosaukuši par kandidātu Nr.1 uz Anglijas un Velsas katoļu baznīcas nākamā virsvadītāja amatu, tāpēc viņa viedoklis esot ļoti svarīgs, pat ja tas būtu pretrunā ar katoļu baznīcas galvas nostāju.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Bīskaps noliedz celibāta vajadzību”

  1. moritz:


    vinjs taads noruupeejies izskataas…

  2. Roberto:


    labi, ka moritz tāds omulīgs…

  3. moritz:


    nu ja – neesmu celibaataa un man nav jaaiespringst, lai notureetu nestabilu cepuri uz galvas… :DLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.