111. Ko Dievs sargā ar devīto un desmito bausli?


Domā par atteikšanos no celibāta

Romas katoļu baznīcai ir jāizvērtē, vai priesteru celibāta prasība arī turpmāk būtu saglabājama kā obligāta, aicina divi Beļģijas katoļu bīskapi, aizsākot debates par šo jautājumu, kas tradicionāli garīdzniecībai ticis uzskatīts par tabu tematu.


“Es uzskatu, ka baznīcai sev ir jāuzdod jautājums, vai tas ir pareizi, saglabāt [priesteru] celibātu kā obligātu prasību,” norādīja Briges bīskaps Jozefs de Kesels.

“Mēs varam teikt, ka ir celibāta priesteri, bet ka arī ļaudīm, kam celibāts ir cilvēcīgi neiespējams, jābūt iespējai kļūt par priesteriem,” norādīja Kesels.

Arī Haseltas bīskaps Patriks Hogmartenss pauda no oficiālās līnijas atšķirīgu nostāju, norādot, ka celibāta prasība “ir nelietderīga”.

“Man nešķiet, ka tas būtu muļķīgi, ja arī precēti vīrieši kļūtu par priesteriem,” sacīja bīskaps, norādot uz pozitīvo lomu, ko jau veic diakoni – baznīcas kalpotāji, kas palīdz dievkalpojuma norisē. Diakona pienākumus var veikt arī precēti cilvēki.

Kā liecina sabiedriskās domas aptaujas, 69% beļģu atbalsta nostāju, ka priesteriem vajadzētu būt tiesībām precēties.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.