247. Kā tu vari saprast miesas augšāmcelšanos?


Būs jāveic dzimumtieksmes pārbaudes

Romas katoļu baznīca izdevusi rekomendāciju topošajiem priesteriem veikt psiholoģiskas pārbaudes, lai atsijātu tos, kas nespēj kontrolēt savu dzimumtieksmi.

dzimumtieksmes pārbaude

Vatikāna pārstāvis pavēstīja, ka rekomendāciju pārrakstīšanu veicinājusi virkne seksa skandālu baznīcā. Pēc rekomendācijas autoru domām, pārbaudes ļaus izvairīties no “psiholoģisku trūkumu radītām traģiskām situācijām”.

Rekomendācijā arī teikts, ka brīvprātīgās pārbaudes palīdzēs atsijāt tos, kuros “iesakņojušās homoseksuālas tendences”.

Starp citām iezīmēm, kas kandidātam varētu liegt kļūt par priesteri, uzskaitītas “neskaidra seksuālā identitāte”, “pārmērīga rakstura nelokāmība” un “spēcīga emocionālā atkarība”.

Dokumentā arī pieminēta topošo priesteru vājība pret pretējo dzimumu.

Semināru audzēkņi ir jāatskaita, ja pārbaudes “parāda, ka kandidātam ir grūtības dzīvot celibātā, respektīvi, ja celibāts viņa dzīvē ir tik smaga nasta, ka tas izjauc viņa emocionālo un attiecību līdzsvaru”.

Rekomendācijā teikts, ka priesteriem ir jābūt “pozitīvai un stabilai izpratnei par vīrišķo identitāti”.

Pāvesta Benedikta XVI apstiprinātajā dokumentā uzsvērts, ka pārbaudes jāveic tikai ar kandidāta piekrišanu.

Katoļu baznīcu pēdējos gados ir satricinājusi virkne seksa skandālu, un atklātībā nākuši daudzi gadījumi, kad priesteri izrādījušies pedofili, kuru dēļ baznīcai tiesas prāvās un kompensācijās upuriem nācies izmaksāt simtiem miljonus dolāru.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.