303. Kā Svētā kristība ietekmē grēku piedošanu?


Savdabīgā vienība

Zviedrijas trīs baznīcas ir pozitīvi noskaņotas nākotnē apvienoties vienā kopējā organizācijā.

savdabīgā vienība


Tās ir Zviedru Misiones baznīca, Baptistu baznīca un Metodistu baznīca, kurām ir diezgan atšķirīga teoloģija.

Piemēram minēšu, ka Misiones baznīca un metodisti atzīst zīdaiņu kristību turklāt baptisti – nē; vai ar, ka metodisti un baptisti, ka cilvēkam ir brīvā griba “pieņemt” Jēzu, savukārt Misiones baznīca to krasi noraida.

Zviedru Reformātu baznīca [oficiālais nosaukums ir Misiones baznīca], kuras vadītājs Jorans Cetergrēns. Skaitliski tā ir otra lielākā baznīcpolitiskā organizācija Zviedrijā ar aptuveni 60000 locekļiem. Neskatoties uz to 732 draudžu dievkalpojumus un citas aktivitātes apmeklē vairāk par 130000 cilvēkiem.

Zviedru Baptistu baznīca, vadītāja Karina Vīborna, ar 17200 oficiālo locekļu skaitu, kamēr 225 draudzēs kristīgajā darbā ir aptverti kopā 28000 cilvēku.

Un trešā ir skaitliski nelielā Metodistu baznīca ar 4600 locekļiem 60 draudzēs, kas draudžu darbā aptver ap 9000 cilvēku.

Interesanti kāds būs jaunās organizācijas nosaukums? Varbūt savdabīgā baznīca tiks dēvēta reformēto metožu baptisti…

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Savdabīgā vienība”

 1. gviclo:


  Tādi dīvaini un nesaderīgi jau tie “puzzle” klucīši, bet gan jau ar krikšķi sapasēs.

 2. wrc:


  patiesi, baigam krikšķim jānotiek, kaut kas var arī nolūzt dēļ tā krikšķa. Kāds gan mērķis šim gājienam…

 3. Roberto:


  draugs wrc, mērķi šim gājiena, gan nezinu, bet ir acīmredzami, ka šo organizāciju vadībai nav īstas skaidrības: kas ir Baznīca?

  Katrs, kurš mācījies mazo katehismu, paldies Dievam, zina, kas ir baznīca: proti, svēti ticīgie – avis, kuras dzird sava Gana balsi.

 4. wrc:


  Jā, Roberto, pareizi, tādas ir Jēzus avis. Bet jo lielāka ir kustība, t.sk. KLB, jo vairāk būs avis, kurām ar dzirdi tā sliktāk, un tādas, kas īsti nav avis. Latvijā neesmu dzirdējis par tādu apvienošanos, bet Zviedrijā ir sava īpatnēja situācija, kurā varbūt tās kustības kopā var būt labāk ieraugāmas (no sekulārās vides) un lielāks spēks kopā.

 5. Roberto:


  draugs wrc,

  kā kādā senā dziesmā teikts: “Tu, mazais pulciņ, nebīsties,ka ienaidnieks tev uzmācies un draud no visām malām, un sauc, kad tev būs bojā iet. Tik turi savu kroni ciet un pastāvi līdz galam.”Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.