21. Kāds grēks ir elku kalpība?


Ja sāls ir nederīga

Kā ziņo zviedru laikraksts “Dagen” sadarbībā ar “Latvijas Kristīgo Radio”, Zviedrijas luteriskajā baznīcā izveidojusies un samērā lielu patstāvību ieguvusi jauniešu organizācija vai kustība ar simbolisku nosaukumu Salt [Sāls]..

Tās vadītājs, ģenerālsekretārs Ulafs Esingers bieži uzstājās dievkalpojumos un viņam ir spēcīgs atbalsts lielā daļā Zviedru baznīcas locekļu.

“Liela daļa no Zviedru baznīcas pašlaik atrodas dziļā un sāpju pilnā miršanas procesā,” viņš saka. Baznīcai ir nepieciešamas svaigas asinis. Bet visbīstamākais ir tas, ka daudzi, kuriem ir klasiska ticība, vairs nejūt saskaņu ar oficiālo baznīcas viedokli.

Viņi jūtas apspiesti, neatbilstoši vietai, kuru ieņēmuši līdz šim. Un tas ir ļoti nopietni. Bet attiecībā uz jaunajiem, baznīcai trūkst drosmes viņus aicināt un izaicināt. Nereti tiek uzsvērts tas, ka Dievs ir laipns un žēlsirdīgs, bet netiek mācīts par sekošanu Jēzum, ar to saprotot uzdrošināšanos doties sāpju un pārbaudījumu ceļā.

Ulafs tomēr dedzīgi tic, ka ir iespējams panākt pozitīvas pārmaiņas un Zviedru baznīcas locekļu skaits neturpinās samazināties. Jaunieši ir vairāk ekumēniski noskaņoti, nekā vecākie draudžu locekļi.

Jauniešu dievkalpojumos īpaši svarīga ir Dieva slavēšana un lūgšanas. Šeit svarīga loma ir mūzikai un jaunieši labprāt dzied angliski. Jauniešiem mazāk pievilcīgs liekas tas, kas iepriekš skaidri zināms un sagaidāms, tas viņiem liekas garlaicīgs un nomācošs un atgrūž viņus. Ar šīm prasībām jārēķinās, jo tās balstās psiholoģijas likumos.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

6 atsauces par “Ja sāls ir nederīga”

 1. Mulders:


  … tā ārā izmetama un kājām saminama!

 2. paulish:


  …ar ko tad sālīs..

 3. moritz:


  Jauniešu dievkalpojumos īpaši svarīga ir Dieva slavēšana un lūgšanas. Šeit svarīga loma ir mūzikai un jaunieši labprāt dzied angliski. Jauniešiem mazāk pievilcīgs liekas tas, kas iepriekš skaidri zināms un sagaidāms, tas viņiem liekas garlaicīgs un nomācošs un atgrūž viņus. Ar šīm prasībām jārēķinās, jo tās balstās psiholoģijas likumos.
  ***
  shii laikam buutum taa saals…

 4. machss:


  mortiz, tad laikam uz mani nestrādā psiholoģijas likumi… :D

 5. moritz:


  resp, tev nav svariiga “Dieva slavēšana un lūgšanas”, muuzika un dziedaashana angliski, viss, kas “skaidri zināms un sagaidāms… garlaicīgs un nomācošs”? :D bet kas tad?

 6. machss:


  nu man labāk patīk, ja Dievu slavē savā dzimtajā valodā, jo tā cilvēks (vismaz es) var labāk izteikt savas emocijas un labāk izteikties Dieva priekšā (neskatoties uz to, ka Dievs tāpat zin, ko lūgsim)
  nu tā jau man arī ir svarīga Dieva slavēšana un lūgšana…
  es to vairāk domāju par dziedāšanu angliski un to, ka nepatīk paredzamas lietas, jo man patīk, ka es zinu, kas tulīt sekos utt…Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.