19. Kas ir elku kalpība?


Britu baznīcu apmeklējums

Vairāk nekā puse britu uzskata sevi par kristiešiem, tomēr tikai katrs desmitais ik nedēļu apmeklē baznīcu, liecina Lielbritānijas kristīgās labdarības organizācijas “Tearfund” veiktās aptaujas rezultāti.

Aptauja, kurā piedalījās aptuveni 7000 Lielbritānijas iedzīvotāji, liecina, ka baznīcu biežāk apmeklē sievietes un vecāka gadagājuma cilvēki.

Aktīvākie baznīcas apmeklētāji dzīvo Ziemeļīrijā, kur trešdaļa iedzīvotāju dievkalpojumus apmeklē vismaz reizi nedēļā.

“Vairums cilvēku mūsdienās sevi uzskata par “garīgiem”, bet nesaista to ar piederību kādai no reliģijām vai ticību Dieva eksistencei,” komentējot aptaujas rezultātus, sacījusi Anglikāņu baznīcas Izpētes un statistikas departamenta vadītāja mācītāja Linda Bārlija.

Aptaujas rezultāti rāda, ka baznīcai joprojām ir liela loma cilvēku sabiedriskajā dzīvē. 60% aptaujāto apgalvoja, ka viņi būtu noraizējušies, ja vietējo baznīca slēgtu. 86% cilvēku atzina, ka pēdējā gada laikā dažādu iemeslu dēļ vismaz reizi apmeklējuši baznīcu.

Piederību kristietībai visbiežāk apliecinājuši vecāka gadagājuma cilvēki, un sevi par kristiešiem dēvē trīs ceturtdaļas cilvēku vecumā no 65 līdz 74 gadiem.

Tikmēr vidējais rādītājs ir 53%, bet vecuma grupā no 16 līdz 34 gadiem par kristiešiem sevi uzskata tikai viena trešdaļa iedzīvotāju.

Labdarības organizācijas “Tearfund” izpilddirektors Metjū Frosts sacījis, ka kristīgā baznīca Lielbritānijā joprojām ir spēcīga.

Vienlaikus organizācija “Sekulārā sabiedrība” norāda, ka citi pētījumi atklāj baznīcas apmeklētāju skaita samazināšanos pēdējo 60 gadu laikā, un apšaubījusi aptaujas ticamību.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Britu baznīcu apmeklējums”

  1. talyc:


    …Vairums cilvēku mūsdienās sevi uzskata par “garīgiem”, bet nesaista to ar piederību kādai no reliģijām vai ticību Dieva eksistencei,”…
    – – –
    kā gan savādāk kā “sevis pievilšana”
    to lai varētu nosaukt?!?Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.