303. Kā Svētā kristība ietekmē grēku piedošanu?


Slavēšanas dziesmas jauniešus ietekmē vairāk nekā Bībele

Kā liecina nesen veiktais pētījums, daudziem gados jauniem kristiešiem viņu ticības dzīvē galveno lomu ieņem slavēšanas dziesmas, turpretī Bībele ir pazaudējusi savu nozīmi.

Slavēšanas dziesmas jauniešus ietekmē vairāk nekā Bībelei


Divas trešdaļas no aptaujātajiem reliģiozajiem jauniešiem atzīst, ka slavēšanas dziesmas stiprina viņu ticību.

Pētījuma veicēji uzskata, ka šiem jauniešiem slavēšana aizstāj liturģiju. Daudzās draudzēs esot par maz “emociju un ķermeniskuma”, slavēšana to sniedz.

Pētījuma autori mudina dziesmu autorus apzināties, cik liela ietekme viņu dziesmām ir uz jauniešiem, un tādēļ vairāk domāt par dziesmu tekstiem, lai tie būtu teoloģiski korekti un bibliski. Pārāk maz dziesmās ir runa par draudzi un kalpošanu tajās.

Pētījums atklāj, ka Bībelei jauniešu dzīvē ir pārāk maz nozīmes. Jaunieši atšķiras no vecāko kristiešu paaudzes ar savu skatpunktu uz ētiku un izpratni par Bībeli un misiju. Bībelē rakstītais vairs nerada konsekvences viņu ikdienas dzīvē, viņi nepazīst Bībeli un nespēj atšķirt, kas ir Bībeles pants un kas — rinda no slavēšanas dziesmas. Jaunieši bieži vien izaug garīgā un emocionālā ticības pasaulē, bet tā vairs nav saistīta ar Bībeli.

Tika aptaujāti 3187 jaunieši vecumā no 14 līdz 29 gadiem. Puse no viņiem ir saistīti ar evaņģēlisko baznīcu, otra puse pieder pie brīvbaznīcām vai arī nav norādījuši konfesionālo piederību. Pētījuma rezultāti apkopoti grāmatā “Paaudze “Slavētāji” un baznīcas nākotne”.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.