357. Kādā veidā tev sevi ir jāpārbauda pirms Vakarēdiena?


Vai pamest baznīcu garīdznieku pedofilu dēļ?

Saskaņā ar žurnāla “Stern” veikto aptauju 19% vācu Romas katoļu izteikuši gatavību pamest baznīcu garīdzniecības pedofīlijas skandālu dēļ.

Pēc cita pētījuma, vācieši ir vīlušies Romas pāvesta rīcībā. Par “ne pārāk labu” un “sliktu” viņa darbu nosaukuši 46% Vācijas iedzīvotāji. Skeptiski Romas pāvesta rīcību vērtē 45% vācu Romas katoļu. Pozitīvi pāvesta darbību novērtējuši tikai 31% vāciešu.

Aptaujas par lojalitāti pret Romas baznīcu un par attieksmi pret pāvesta darbību tika veiktas marta beigās. Pirmajā piedalījās 854 vācu Romas katoļi, bet otrajā – 1004 Vācijas pilsoņi, kuriem palūdza norādīt savu reliģisko piederību.

Pirms trīs gadiem veiktas analoģiskas aptaujas gaitā, pozitīvi par Romas pāvesta darbību izteicās 70% vāciešu, un tikai 8% par to izteicās negatīvi.

Dažu pēdējo mēnešu laikā Vāciju pāršalca jauns ar ņirgāšanos pār bērniem, tajā skaitā to seksuālu izmantošanu, mācību iestādēs, pārsvarā Romas katoļu, saistīts skandālu vilnis. Daudzi valstī uzskata, ka šo negāciju pamata ir celibāts. Marta beigās veiktajā aptaujā 87% respondentu izteicās par celibāta atcelšanu Romas katoļu garīdzniekiem, kas pēc vairuma vāciešu domām, neatbilst laika garam.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.