12. Kādās divās grupās Katehisms sadala desmit baušļus?


Pusi savas mantas atdod baznīcai

82 gadus vecais miljardieris Alberts Gubejs nolēmis pildīt jaunībā doto solījumu Dievam un pusi savas mantas ziedos Romas katoļu baznīcai.


Šobrīd viņš ziedojis jau 235 miljonus mārciņu un plāno ziedot summu līdz 500 miljoniem mārciņu. Bijušais lielveikalu ķēdes “Kwik Save” un sporta klubu ķēdes “Total Fitness” īpašnieks ir ieguldījis 470 miljonus mārciņu paša izveidotajā baznīcai veltītajā labdarības fondā.

Gubejs savā nabadzīgajā jaunībā Dievam devis solījumu, ka atdos baznīcai pusi savas mantas, ja kļūs bagāts. Par šo darījumu ar Dievu 1997.gadā Gubejs stāstīja kādā laikraksta intervijā. “Dievs, lūdzu, palīdzi man kļūt par miljonāru, un es tev atdošu pusi no savas mantas,” tā Dievam esot lūdzies Gubejs.

Kopš tā laika viņa bagātība pastāvīgi palielinājusies. 1973.gadā viņš pārdeva savu uzņēmumu “Kwik Save” par 14 miljoniem mārciņu. Pēc tam viņš izveidoja sporta klubu tīklu “Total Fitness”, kuru 2004.gadā pārdeva par 70 miljoniem mārciņu. Pēdējos gados Gubejs savu naudu ieguldījis nekustamajos īpašumos Lielbritānijā, Īrijā un Krievijā.

Pēc “Sunday Times” datiem, 2009.gadā Gubejs atradies 107.vietā Lielbritānijā bagātāko cilvēku sarakstā. Žurnāls “Forbes” 82 gadus veco miljardieri ievieto 880.vietā pasaules bagātāko cilvēku sarakstā. Gubejs ir pārliecināts Romas katolis, precējies, un viņam ir divi bērni.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.