355. Kāds labums ir tam, ka gatavojamies ārēji?


Panāk vienprātību par pāvesta primātu

Romas katoļu un pareizticīgo baznīcas pavirzījušās vienu soli tuvāk izlīgumam, vienojoties par pāvesta primātu jeb pārākumu pār pārējiem baznīcu bīskapiem un patriarhiem, teikts ceturtdien izplatītajā dokumentā.

Tomēr abu lielo baznīcu organizācijas joprojām atrodas tālu līdz pilnīgai attiecību atjaunošanai, skaidro Vatikāna pārstāvji.

Kopš 1054.gada Lielās šķelšanās, kad vispārējā kristīgā baznīca sadalījās katoļu un pareizticīgajās baznīcās, abu institūciju vadību pārstāvji šogad pirmo reizi oficiālās sarunās apsprieda Romas bīskapa lomu hierarhijā un vienojās par kopīgu dokumentu, kas atzīst pāvesta primātu.

Vienošanās tika panākta, baznīcu pārstāvjiem tiekoties no 8. līdz 14.oktobra Ravennā, un dokumentu ceturtdien vienlaicīgi izsludināja Vatikānā un trijos pareizticīgās baznīcas centros – Stambulā, Atēnās un Kiprā.

Zīmīgi, ka vienošanās dokumentu nav parakstījis Maskavas patriarhs, kura vadītajā baznīcā ir 250 miljoni ticīgo.

Ceļš, kas ejams līdz tiks sasniegta katoļu un pareizticīgo baznīcu vienība, joprojām ir garš, trešdien Vatikāna radio sacīja katoļu baznīcas “kristiešu vienotības ministrs” vācu kardināls Valters Kaspers.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Panāk vienprātību par pāvesta primātu”

 1. minka la bam:


  Vai no tā izriet, ka e-pāvests savukārt ir lielākais primāts virtuālajā vidē?
  (šausmīgs secinajums, šaus-mīgs)

 2. talyc:


  …visu zemju jūsmotāji – apvienojieties!..
  [vai šis jau nava dzirdēts kaut kad/kur iepriekš?]

 3. Mulders:


  Nu manuprāt kaut kas tiek jaukts. Lasīju preses relīzi, vienošanās ir par to, ka nākamajās reizēs runās vispār par to Primātu. Vatikāns čurā karstu no tā, ka Konstantinopole vispār šo jautājumu ir ar mieru apspriest. Bet Maskava sakasījās ar Konstantinopoli par Igaunijas autokefālu baznīcu… kaut kā tā!
  Moš linku uz to doķi iedo a to putra sanāk kad LETA izmanto par avotu!

 4. vasara:


  Njā, nenāktu par sliktu tas, ja pāvests samazinātu savas pilnvaras un daļu no tām “atdotu atpakaļ” Dievam.

 5. Elija:


  Interesanti- baznīcas sludina miera evanģēliju, tikai no darbiem grūti mācīties!
  1054. lielās šķelšanās vaininieki, jau sen ir aizsaulē un cerams, ka pie tā Kunga, bet šamie vēl pēc gandrīz 1000 gadiem nodarbojas ar tik smalku diplomātiju,ka grūti atšķetināt!Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.