176. Kā es zinu un ticu, ka Jēzus ir patiess Dievs?


Mēģinājums sekot laikmeta garam

Vatikāna teologi gatavojas paziņot, ka viņu pašu izdomātais paradīzes priekškambaris – limbus nepastāv, atverot debesu vārtus nekristītiem mazuļiem.

“Mēs apspriedām daudzus faktorus, kas dod nopietnu teoloģisku un liturģisku pamatu cerēt, ka nomiruši nekristīti mazuļi tiks glābti un redzēs Dievu,” teikts Vatikāna sagatavotajā dokumentā.

Kopš viduslaikiem tika ieviesta maldu mācība, ka nekristīti mazuļi pēc nāves nonāk paradīzes priekškambarī, kur viņi paliek uz mūžīgiem laikiem un bez saskarsmes ar Dievu. Šī uzskata pamatā ir tas, ka nekristīti mazuļi nevar nonākt debesīs viņu iedzimtā grēka dēļ, bet viņiem nevajadzētu nonākt arī šķīstītavā vai ellē.

Vatikāna sagatavotajā dokumentā arī sacīts, ka šis uzskats mūsdienās šķiet kā “neatbilstoši ierobežots uzskats par pestīšanu” un ka nevainīgu mazuļu nelaišana debesīs neatspoguļo Jēzus Kristus sirsnīgo mīlestību pret bērniem.

Pašreizējais pāvests Jozefs Racingers 1984.gadā, kad viņš kā kardināls vadīja Vatikāna doktrīnu organizāciju, sacīja, ka viņš personīgi atbalsta XIII gadsimtā ieviestās mācības un vēl joprojām praktizēto maldu atcelšanu, nodēvējot to vienīgi par “hipotēzi”.

Tagad pāvests ir apstiprinājis dokumentu “Mazuļu, kas nomiruši bez kristīšanas, pestīšanas cerības”, taču diemžēl tas nevar tikt uzskatīts par Romas katoļu baznīcas dogmu.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

4 atsauces par “Mēģinājums sekot laikmeta garam”

 1. Didzis Meļķis:


  Odno slovo: popetown.

 2. Roberto:


  draugs Didzi, точна точна!

 3. biskaps:


  Man arī nav žēl mazulīšiem debesis, īpaši kristīgu vecāku, kas nav paguvuši mazos nokristīt.

 4. jenoc:


  nemaldīguma žēlastības transformācijas.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.