Ieskaties

42 komentāri par “Par sektu Rīgas Kristus draudze

 1. Nu luuk, te arii labi paraadaas, ka viens pats pliks Sola Scriptura, bez “interpretācijas tradīcijas” ne pārāk palīdz. Visa izpratne tad aprobežojas ar cilvēka paša prāta konstrukcijām.

 2. draugs Mulder,

  es nezinu gan, ko Tu domā ar “interpretācijas tradīciju”, bet Dr.H.Żasse vārdiem sakot: kristigā draudze pulcējas nevis vienkārši ap Bībeli, bet gan ap pareizi saprastiem Sv.Rakstiem…

 3. Roberto, nu bet tas “pareizi saprasti” jau ir tas kā kaut kas tiek interpretēts. Nu klasiskais iebildums, kā tu zini, ka tu pareizi saproti. Grūti cilvēkam no tādas sektas, kā tu te apraksti, ieborēt, ka arī Nīkajas koncila lēmumi var izrādīties “pareizi saprasti Raksti”. Tamdēļ “Sola Scriptura” vienmēr jāatbild arī uz jautājumu “kā tu to saproti”. Jo kas tad būs “pareizības kritērijs” jautājumos, kur Raksti varbūt ir visai skopi? Te paceļās jautājums par “ticības analoģiju”, un kā tu pareizi norādīji šai sektai un tās līderiem nav teoloģiskās izglītības, viņiem vien tāda māžošanās pa Rakstiem izejot no savas nelielās izpratnes vien sanāk. Un te labi parādās, ka Sola Scriptura bez pamācīšanas rada šķelšanos un sektas. Cilvēks jau no zila gaisa nespēj aptvert kas ir būtisks un kas nav, jo tādam cilvēkam visi Raksti ir vienlaidus teksts. Tā teikt glezna ir, bet visu kopainu viņš neredz, un par gleznu spriež pēc kādas detaļas, savukārt redzēt gleznu – tur jāmācās gan tīri teoloģija, gan pati dievbijība!

 4. Mulder, vai tik Tev, savā nišiņā rušinoties, arī gadījumā kāda detaļa vien nerādās, ja tik omulīgi čivini jau nez cik ilgi? Jo konteksts, kurā Tu acīmredzami uzturies (PLF & Co), ir baismīgs.

 5. Mulder, dl’a osobo sl’epih, tas bij uzbrauciens KLB raksturīgajā diskrētajā elegancē. :D brīnos vēl, ka nesākās ar vārdiem “mīļais draugs”

 6. draugs deprofundis, “aicinājums” izskatās pēc “uzbrauciena” tikai tad, ja esi nolēmis stūrgalvīgi turēties pie savām nepareizībām.
  .
  Saukārt uzruna ir vēlme uzsākt un uzturēt dialogu, neskatoties uz to, ka mūs šķir nepareizības.
  .
  Diemžēl, deprofundis, tu atkal mūs nepamatoti apvaino, iejaucies sarunā, no kuras neko, šķiet, nesaproti, nevēloties runāt par tematu, un liec domāt, ka “no konfesionāliem teologiem nenāk nekas labas, bet ja arī kaut kas labs sanāk, tad tas noteikti ir ar ļaunu nodomu (nu piem. uzbrauciens diskētajā elegancē)
  .
  Pirms kāda 1,5 gada Mulders bija pavisam citādāks. [Atliek vien palasīt viņa tajā laikā rakstīto]
  .
  Varbūt draugs deprofundis vēl pateiks, ka cīņa pret maldiem ir nevajadzīga, kā tas mums, postmodernisma mantiniekiem, piederētos, un dzīvot “mīlestībā” un “mierā” kaut arī patiesībā nav nedz viena nedz otra.

 7. deprofundis, redzi cilveekam nevar uzbraukt vairaak kaa shis cilveeks to ljaujaas. Taa kaa es negribeeju didzha tekstaa ielasiit kaut ko no sevis, tad paarjautaaju, lai didzis paarfraazee savu tekstu, jo patieshaam nesapratu taa jeegu, meerkji un domu dotajaa kontekstaa. ja tas patieshaam bij uzbrauciens, tad tas jau tikai par didzi liecina, bet ja nu nebij uzbrauciens?

 8. un vēl nesaprotu, MĪĻAIS DRAUGS gviclo, vai tiešām tu jutīsies laimīgs vien tad, ja šeit nāks tikai visādi KLB Waffen SS atzara atbalstītāji, kas blēj korī ar jums.

 9. mīļais deprofundis,
  ko Tu savā grēcigajā prāta te muldi? kāds “WAFFEN”? kāds “atzars”?

 10. Tā ir parasta attieksme pret citādi domājošiem. Barviks liekas saprātīgs, par rakstā minēto atzaru grūti spriest. Tas, ka sapulcēs(!) runā laji, nav jau nekas slikts. Mēs agrāk luterāņu draudzē Bībeles stundā varējām arī sagatavot tēmu un uzrunāt draudzi. Tas, loģiski, bija mācītāja pārraudzīts. Ka trūkst izglītības, tas ir tāds pusarguments, jo neviens no pirmajiem 12 mācekļiem, cik zinu, nebija tā laika teologs ar izglītību. (neesmu pret izglītību)

 11. Draugs deprofundis, neliegšu tev palikt savos dīvainajos uzskatos par mani un e-Baznicu. Atvaino, ka mēģināju tev paskaidrot šīs lietas.

 12. Uzrakstiet vel par visadam sektam.Tautu shis temats interese :)

 13. draugs wrc,

  tas, ko Tu raksti: “Mēs agrāk luterāņu draudzē Bībeles stundā varējām arī sagatavot tēmu un uzrunāt draudzi. Tas, loģiski, bija mācītāja pārraudzīts.” nav gluži tas oats, kas notiek RKD.

  Tavs apgalvojums “Ka trūkst izglītības, tas ir tāds pusarguments, jo neviens no pirmajiem 12 mācekļiem, cik zinu, nebija tā laika teologs ar izglītību.” ir no “fairy tale” [proti – “krisitīgās folkloras”] sērijas.

  Ko Tu zini par tā laika izglītības sitēmu? Vai esi lietas kursā, kas bija jāprot katram pilngadīgam jūdu vīrietim? Vai Tev nešķiet, ka Tā Kunga klatbūtne vien apustuļiem bija laba skola?

 14. deprofundis, kas vainas bleeshanai? Visi mees esam Dieva aitas un bleeshana aitaam piedien.

 15. Vai kristietis var nodarboties ar ta saucamo “reiki” Pareizticigo sektu petnieks A.Dvorkins ir aprakstijis reiki – bet diemzhel ari vinshs tomer nav visu pateicis par “reiki” ietekmi un ta kaitigumu….Vel Interneta katolju saita latvieshu valoda ir atrodamas ta saucamas “Taurkalnes Daces” atklasmes par dziedniecibas metozhu postosho praktizeshanu….Tikaij diez vai vinja ir talaak tikusi – no viena gravja iekapjot otra – pie katoljiem…kas lai gan atklati neizplata – bet tomer praktize dazhadas neviennozimigi vertetas prakses…kaa man personigi pazistams advokats, kas atbalsta Katolju garigo seminaru un ir ticies ar Jani Pavilu 2 .Un tai pat laika vinshs praktize Maharishi Transcendentalo Meditaciju…

 16. ” Viņi skaidri neredz, ka Bībele aicinātu Jēzu pielūgt kā Dievu” utp.
  un saucās Rīgas Kristus draudze :)

 17. daudzi to saprot tā:
  “ļaujiet taču man palikt manos grēkos, kā es citiem to atļauju”
  – – –
  bet kā sz to (iz)lasa / (ie)interpretē šo līdzību?

 18. skaties vairaak pats uz sevi,par citiem mes vienmeer maakam nolasiit spriedumu.

 19. Jā, pateicoties Jēzum Kristum
  Tikai Viņa žēlastības
  …Viņa nopelna dēļ
  – – –
  protams še mēs saprotam ka runa iet par mūžīgās dzīvības apsolījumu
  nevis par labu dzīvošanu še uz zemes
  vai jā, sz ?

 20. Atvaino nesapratu tavu domu./nevis par labu dzīvošanu še uz zemes
  vai jā,
  / sz

 21. svētīga tu esi, ka nezini, kas ir laba dzīvošana še uz zemes
  svētīga tava nabaga dvēsele, kas tiks iepriecināta debesīs

 22. Ja ir ticība Dievam un dara visu no sirds un vadoties pēc Bībeles, tad galu galā nemaz nav svarīgas dogmas, jo Dievam jau nav svarīgas dažādas blakuslietas, bet gan sirds attieksme!
  Bet runājot par sektām ir citi LIELI trūkumi. Šajā Kristurs draudzē esmu bijusi 5 gadus, kā tās dalībniece. Pašlaik pēc 7 gadiem varu teikt, ka būtiskas ir sekas kas ir pēc šādām sektām – tas ir psiholoģiskās ietekmes sekas, tādas kā nemiers, trauksme, stress, jo zem tik liela spiediena kāds ir šajās sektās ir grūti aiziet ar veselu psihi. Lūk par šo momektu gan vajadzētu vairāk runāt un sniegt šiem cilvēkiem palīdzību un atbalsta grupas!

 23. Tur sen jau viss ir pamainiijies uz labo pusi.Visi agraakie vaditaaji ir nomainiiti.Kas nekljudaas?

 24. Jā, referātiņš tāds ir, kāds ir, vidusskolas līmenis. Ja būtu augstāks līmenis, tad varbūt zinātu, ka iedzimtais grēks IR cilvēku izdomājums, konkrētāk Sv.Augustīna, kas patiesībā nemaz Austrumu baznīcā netiek uzskatīts par svēto. Kā arī, tajā pašā Austrumu baznīcā NAV mācības par iedzimto grēku, kas vien jau kaut ko pierāda (to, ka tas ir dažu cilvēku izdomājums). Vai, piemēram, ebreju tradicijā, kas patiesībā ir devusi mums šo stāstu par Ādamu, Ievu un čūsku, tas netika saprasts kā stāsts par iedzimto grēku, bet gan kā poētisks iestarpinājums grēku nožēlas rituālā.
  Par pārējiem referātiņa punktiņiem labāk nemaz nesākšu.

 25. Es zinu šo draudzi, esmu daudz šo draudzi apmeklējis un apmeklēju joprojām, varu pateikt, ka ir daudz kas šķiet aplami, bet gribu uzsvērt, ka arī šo draudzi apmeklē cilvēki un ir labi ka viņi dzird evaņģēliju. Es teiktu reliģija vairāk pieturās formalitātēm, bet cilvēkiem nevajag reliģiju, cilvēkiem vajadzīga brīva ticība, kurā izpaust Dieva mīlestību. Skatos šis raksts tapa pirms nu jau 6 gadiem, varu piebilst, ka draudze mainās, mainās uz labo pusi, jo tiek studēta bībele, un cilvēki arī mainās.. Personīgi, es nestudēju teoloģiju, un cik man ir atklāts – zinu, ka nav nozīmes konfesijai, jebkura norobežošanās ir sava veida šķelšanās.. Un ja arī šī draudze ir nošķēlusies, no tipiskās baznīcu dzīves, tad arī tam ir iemesli. Viens Dievs, viena ticība, uz Kristu! Gan jau Dievs zinās, ko darīt ar savām avīm. Man pat vairāk baznīcas vīri atgādina farizejus, nekā patiesos kristiešus, pat drēbes viņiem ir gari svārki, vai melna roba ar baltu apkaklīti, bet spriest jau var daudz, netiesāsim.. galvenais jau darbi, kas pausti mīlestībā.. Kristum bij svarīgi, lai mēs viens otru mīlam, – attiecības. Rodas iespaids, ka baznīca mudina uz sevis glābšanu, bet es saku, glābsim nevis sevi, bet savu tuvāko, nevis tipiskā rutinā, iknedēļas dievkalpojuma apmeklēšanā, un grēku nožēlā, bet ar darbiem savās dzīvēs, piedodot un paciešot netaisnību, piedavājot atbalstu, pajumti. Sabiedrībā izveidota uz to ka katrs domā pats par sevi, bet ticu, Dievs vēlās, lai pamostoties, mana pirmā domā ir : labrīt mans Kungs un Dievs, kam es varu palīdzēt? Dzīvoju utopiskā fantāzījā, bet nav grūti iedomāties, pasauli, kur visi rūpētos par otru nevis par sevi. Arī vārdi, mīliet savu tuvāko kā sevi pašu, sāk pieņemt jēgu.. nevaram būt laimīgi, ja kāds ir nelaimīgs..

  Sekta, asocējas ar fanātismu, bet RKD nav fanātiska sekta, tur ir cilvēki, kas apzinās Dieva mīlestību, ticu, ka ar laiku, arī šādas draudzes pieaugs atziņā.

  Par katru veidu, kādā Kristus tiek pasludināts – vai ar izlikšanos vai patiesībā, es priecāšos. (Fil.1:18)

 26. Esmu saskāries gadījumu (ārpus Latvijas), proti, kāda Jesus freak Bībeles studētāju grupa tik ilgi studēja un gudroja velosipēdu no jauna, līdz secināja, ka var būt sadraudzībā vienīgi ar konfesionāli luterisku draudzi, kas principā arī ir vienīgais iespējamais secinājums pēc nopietnas Bībeles studēšanas.

  Ar cieņu,
  gviclo

 27. Klausieties jūs gudrinieki, kas itt kā brauc ar jau izgudrotu riteni, Jezus par jums jau sen runāja:
  5 Un, kad jūs Dievu lūdzat, nedarait tā kā liekuļi, jo tie mēdz sinagogās un ielu stūros stāvēdami Dievu lūgt, lai ļaudīm rādītos. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga.
  6 Bet, kad tu Dievu lūdz, tad ej savā kambarī, aizslēdz savas durvis un pielūdz savu Tēvu slepenībā; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, atmaksās to tev.
  7 Bet, Dievu lūdzot, nepļāpājiet kā pagāni; jo tie domā, ka tie savas pļāpāšanas dēļ taps paklausīti.
  Bet Tas Kungs tam sacīja: “Tagad jūs, farizeji, šķīstījat kausa un bļodas ārpusi, bet jūsu iekšpuse ir piepildīta ar laupījumu un blēdību.
  40 Jūs bezprātīgie! Vai tas, kas radījis ārpusi, nav radījis arī iekšpusi?
  41 Bet dodiet, kas iekšā, par mīlestības dāvanu, un redzi, viss jums būs šķīsts.
  42 Bet vai jums, jūs farizeji! Jūs dodat desmito tiesu no mētrām, dillēm un visādiem dārza augiem, bet atstājat novārtā taisnību un Dieva mīlestību. Vienu vajadzēja darīt un otru neatstāt novārtā.
  43 Vai jums, jūs farizeji, jums patīk sinagogās sēdēt augstos krēslos un pilsētas laukumos tapt sveicinātiem.
  Citus aprunājot publiski jūs pas Bet Tas Kungs tam sacīja: “Tagad jūs, farizeji, šķīstījat kausa un bļodas ārpusi, bet jūsu iekšpuse ir piepildīta ar laupījumu un blēdību.
  40 Jūs bezprātīgie! Vai tas, kas radījis ārpusi, nav radījis arī iekšpusi?
  41 Bet dodiet, kas iekšā, par mīlestības dāvanu, un redzi, viss jums būs šķīsts.
  42 Bet vai jums, jūs farizeji! Jūs dodat desmito tiesu no mētrām, dillēm un visādiem dārza augiem, bet atstājat novārtā taisnību un Dieva mīlestību. Vienu vajadzēja darīt un otru neatstāt novārtā.
  43 Vai jums, jūs farizeji, jums patīk sinagogās sēdēt augstos krēslos un pilsētas laukumos tapt sveicinātiem.
  Rēāli citus aprunājot, jūs paši smagi grēkojat,
  To es saku jums par apkaunošanu. Vai tad jūsu vidū nebūtu neviena prātīga vīra, kas brāļu starpā varētu tiesu spriest?
  6 Bet brālis iet tiesāties ar brāli, un tad vēl pie neticīgajiem.
  7 Jau tā nav laba lieta, ka jūsu starpā vispār tiesājas. Kādēļ jūs labāk nepaciešat netaisnību? Kādēļ jūs labāk nepanesat pārestību?
  8 Bet jūs darāt netaisnību un pārestību un to vēl brāļiem.
  9 Jeb vai jūs nezināt, ka netaisni neiemantos Dieva valstību? Nepievilieties! Ne netikli, ne elku kalpi, ne laulības pārkāpēji, ne malaki, ne vīriešu piegulētāji,
  10 ne zagļi, ne mantrauši, ne dzērāji, ne zaimotāji, ne laupītāji neiemantos Dieva valstību.
  Cik no jums ir spējīgi pateikt, ka pilda Dieva gribu,

  To ko jūs te darāt ir GRĒKS!!!! man kauns par jums, ceru Dievs apžēlos jūs, un nespriedīs taisnu tiesu par jums!!!!

 28. uhh, kā pērkons nopirda, nosmirda pēc piķa un ķiplokiem… :D un pats sev rakstvietu piemeklējis… :D
  ***
  viss sarakstītais ir sens teologu 2-kursnieka fufelis, panākts neauglīgā matu skaldīšanā… pa lielam tā nav taisnība… :)

 29. aizskartais Pērkonis laikam no moritza līdzgaitniekiem

  jāsaka, ka tajā laikā tur redzētais un dzirdētais šeit tika aprakstīts, ja sektā “Rīgas Kristus draudze” ir notikusi transformācija, tad jāiet lūkot, cik tālu ar ve-pēda gudrošanu ir tikts

 30. aizej gan ;) tikai tu jau pat pa to laiku arī ne mazums transformējies :D

Atbildēt