83. Ko Dievs vēlas sargāt ar sesto bausli?


Labāk kā to vēlējos

Tiešām, rūgtās ciešanas man nākušas par svētību, Tu pasargāji manu dvēseli un turēji to tālu no iznīcības un nāves bedres, jo visiem maniem grēkiem Tu esi licis palikt Tev tālu aiz muguras. (Jes.38:17)


Šos vārdus sacīja ķēniņš Hiskija. Viņš bija slims uz nāvi, bet vēl lielāks posts viņam draudēja no asīriešu ķēniņa, kas gatavojās uzbrukt. Savā nelaimē Hiskija piesauca Dievu, un Kungs viņu uzklausīja.

“Tiešām, rūgtās ciešanas man nākušas par svētību.” Daudzi ticīgi cilvēki ir guvuši līdzīgu personisku pieredzi. Tā varēja būt slimība, nelaimes gadījums vai tava tuvinieka bēdas, kas padarīja grūtsirdīgu arī tevi, it kā tu pats to piedzīvotu.

Tad tu ķēries pie lūgšanas. Jā, tā bija nopietna lūgšanu cīņa Dieva priekšā, un nebija viegli saglabāt pacietību, saņemot pārbaudījumus no Viņa rokas.

Taču kādu dienu šī cīņa beidzās un Dievs piepildīja tavu lūgšanu. Viņš atjaunoja tev veselību vai arī izglāba un palīdzēja bēdās cilvēkam, par kuru tu lūdzi.

Varbūt Dievs neizpildīja lūgšanu tieši tā, kā tu vēlējies. Varbūt tu neatguvi agrāko veselību un tev bija jāsamierinās ar sāpēm un neveselību. Varbūt tu piedzīvoji mīļa cilvēka lēnu izdzišanu, kas bija tev skarbs pārdzīvojums.

Bet arī šai cīņai reiz pienāca gals un tu saņēmi žēlastību, kad visu liki Dieva rokās un ar mieru sirdī teici: lai notiek Tavs prāts! Tavs prāts ir vislabākais. Tu zini, kas man vajadzīgs, pat labāk par mani pašu.

Varbūt grūtie laiki nebeidzās tieši tā, kā biji gaidījis un cerējis, tomēr tu saglabāji ticību un par spīti visam varēji teikt: “Tiešām, rūgtās ciešanas man nākušas par svētību.” Lai cik rūgta un skarba bija tava pieredze, tomēr Dievs tev nāca palīgā un tu atguvi mieru.

Hiskija skaidri pasaka, kas šajā pieredzē ar Dievu ir pats svarīgākais: “Visiem maniem grēkiem Tu esi licis palikt Tev tālu aiz muguras.” Lai kas ar mani notiktu, galvenais ir iegūt pārliecību, ka Jēzus nopelna dēļ Dievs man ir piedevis visus manus grēkus un es piederu Viņam.

Birkas:Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.