306. Kā Svētā kristība dāvina mums mūžīgo svētlaimību?


Divkāršs jautājums pēc iesākuma

Rodas divkāršs jautājums: vai šis iesākums ir Dieva iesākums vai tas ir Dieva iesākums ar pasauli? Bet jau tas, ka šāds jautājums radies, apliecina, ka mēs vairs nezinām, ko nozīmē iesākums.

Divkāršs jautājums pēc iesākuma


Ja par sākumu runā tas, kas baiļojas vidū starp iesākumu un beigām, tas, kas cīnās paša važās, tas, kas Dievu pazīst vienīgi esot grēkā un kā radība, tad arī nevar tikt jautāts, vai šis iesākums ir Dieva iesākums, vai arī tas ir Dieva iesākums ar pasauli, jo mums Dievs kā iesākums nav nekas cits, kā tas pats, kas iesākumā radīja pasauli un mūs, un mēs par šo Dievu nemaz nevaram zināt savādāk kā vien par mūsu pasaules radītāju.

Luters uz jautājumu, ko Dievs darīja pirms pasaules iesākuma, sniedza atbildi, ka Viņš grieza rīkstes cilvēkiem, kas uzdod šādus nevajadzīgus jautājumus.

Tādējādi Luters nevien atraida uzdoto jautājumu, bet arī vienlaikus pasaka to, ka Dievs tur, kur viņu neatzīst kā žēlastīgu Radītāju, ir jāpiedzīvo kā dusmīgs tiesnesis, un tas arī nozīmē – jāpiedzīvo kā tiesnesis, kas saistīts ar vidu starp iesākumu un galu.

Nav iespējams neviens jautājums, ar kuru varētu aizkļūt aiz šī Dieva, kas kā Radītājs ir iesākumā.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.