153. Ko mums vēl atgādina vārdi "es ticu"?


Vislielākais grēcinieks

Jāpasaka, ka sevi neuzskatīt par gudru, sevi pieskaitīt zemākajiem nozīmē – bez kāda patosa un visā pieticībā – sevi uzskatīt par vislielāko grēcinieku.

Vislielākais grēcinieks

Tas izraisa milzīgu pretestību gan dabiskajā cilvēkā, gan pašpārliecinātajā kristietī. Tas skan kā pārspīlējums, kā nepatiesība. Tomēr Pāvils pats par sevi sacījis, ka viņš ir pirmais grēcinieku starpā, tas nozīmē – vislielākais grēcinieks (1.Tim.1:15). Un to viņš saka tieši tad, kad runā par savu apustuļa kalpošanu.

Nav nevienas patiesas grēksūdzes, kas neieved šajā dziļumā. Ja mans grēks salīdzinājumā ar citu grēkiem šķiet niecīgs, mazāk pazudinošs, tad savu grēku vēl vispār neesmu saskatījis.

Manam grēkam ir jābūt vislielākajam, vissmagākajam un vispazudinošākajam. Citu grēkiem brālīgā mīlestība atrod bezgala daudz attaisnojumu, tikai manam grēkam nav nekāda attaisnojuma. Tāpēc tas ir pats smagākais. Tam, kurš vēlas kalpot brālim kopībā, jānolaižas pazemības dziļumos.

Kā gan es neliekuļotā pazemībā spētu kalpot tam, kura grēki man visā nopietnībā šķistu smagāki nekā mani? Vai es nepaaugstināšos pār viņu, vai es vēl drīkstu likt cerības uz viņu?

Tā būtu kalpošana ar viltu sirdī.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.