237. Kādēļ es apliecinu: "Es ticu uz grēku piedošanu"?


Svētais Gars nomazgā jūsu grēkus

Austriešu ārsts Ignats Zemelveiss 1847. gadā pamanīja, ka ārsti netīši ir izplatījuši kādu lipīgu slimību starp dzemdētājām, kuras rezultātā daudzas jaunās māmiņas nomira. Zemelveiss deva rīkojumu, lai ārsti pirms kārtējā pacienta izmeklēšanas mazgā rokas ar hlorētu ūdeni, kas iznīcina mikrobus. Septiņu mēnešu laikā mirstība strauji samazinājās no 11 procentiem līdz 3.

Svētais Gars nomazgā jūsu grēkus


Neraugoties uz acīmredzamajiem panākumiem, citi ārsti no viņa norobežojās, viņa ieteikumi tika atmesti un viņš pats padzīts no darba. Mūsdienās mediķi vienprātīgi piekrīt austrieša pārliecībai, ka roku mazgāšana ir labākais paņēmiens, kā izvairīties no infekcijas izplatīšanās.

Tāpat kā savulaik tika ignorēts Zemelveisa norādījums par roku mazgāšanu, mūsdienās daudzi noliedz to, ka Svētais Gars darbojas Kristībā, lai mūs izglābtu. Tomēr Dieva vārds mums skaidri apliecina un māca, ka Kristība nav kāds jūsu pašu veikums Dievam par prieku, bet gan Svētais Gars darbojas Kristībā, nomazgādams jūsu grēkus. Apustulis Pāvils raksta, ka Dievs ir mūs izglābis “ar mazgāšanu atdzimšanai un atjaunošanos Svētajā Garā” [Tit.3:5].

NE JŪS DARĀT KO LABU DIEVAM, VIŅŠ TO DARA JUMS!

Dievs tieši un nepārprotami norāda, ka Viņa dāvātajai Kristībai piemīt brīnumaina spēja izglābt jūs uz mūžīgiem laikiem! Kristība “tagad jūs glābj” [1.Pēt.3:21]. Tomēr neskatoties uz Dieva vārdiem daudzi joprojām turpina apgalvot, ka Kristība ir cilvēku darbs, kaut kas, ko mēs varam izdarīt Dieva labā. Viņi skaidro, ka Kristība ir tikai simbols no Dieva saņemtajai grēku piedošanai, vai arī – ka Kristība ir tikai ceremonija, ar kuru cilvēks nodod sevi Dievam vai pievienojas draudzei. Daži uzskata, ka cilvēki jākrista tikai tāpēc, lai tiktu izpildīta Dieva pavēle kristīt. Tādējādi “izrādīdami ārēju svētbijību, bet tās spēku noliegdami” [2.Tim.3:5].

Iespējams, arī jūs Kristību uzskatāt par savu darbu, ar to it kā apliecinot savu piederību Dievam vai paklausību Viņa pavēlei. Nepārprotami, Jēzus ir pavēlējis kristīt tos, kas vēlas būt kristieši, trīsvienīgā Dieva vārdā [Mt.28:19], tomēr Kristībā Dievs patiesībā atdod sevi jums, lai izglābtu jūs no grēkiem [1.Pēt.3:21]! Jēzus ir sacījis: “Ne jūs mani esat izredzējuši, bet es jūs esmu izredzējis” [Jņ.15:16]. Pāvils mūs mudina neskatīties uz saviem, bet gan Svētā Gara darbiem: “[Dievs] mūs izglāba, nevis taisnības darbu dēļ, ko mēs būtu darījuši, bet pēc savas žēlsirdības, ar mazgāšanu atdzimšanai un atjaunošanos Svētajā Garā” [Tit.3:5].

Kad bērniņš dzimst, cilvēki bieži vien mēdz runāt tā, it kā bērniņš pats būtu briesmīgi pūlējies, lai ienāktu šajā pasaulē. Patiesībā bērniņš pats dzimšanas procesā ir pasīvs, un tiek “piedabūts” piedzimt. Tas pats notiek ar jums Kristībā – jūs pats nedarāt neko, bet darbojas Svētais Gars, kurš dāvā jums jaunu dzīvi kā Dieva bērnam un nomazgā jūsu grēkus. Jēzus saka: “Ja kāds neatdzimst ūdenī un Garā, netikt tam Dieva valstībā” [Jņ.3:5].

KAD KUNGS JŪS MAZGĀ, JŪS TIEKAT SAVIENOTI AR VIŅU

Kad Jēzus mazgāja saviem mācekļiem kājas [Jņ.13:1-11], Viņš bija tas, kurš strādāja, kamēr mācekļi tikai saņēma šo mazgāšanu. Pēteris uzskatīja, ka Jēzum šāda kalpošana nepiedien, tāpēc sacīja: “Nemūžam Tu man nemazgāsi kājas!” Bet Jēzus atbildēja Pēterim: “Ja es tevi nemazgāšu, tev nebūs daļas pie manis” [Jņ.13:8]. Tāpat kā Jēzus mazgāja kājas saviem mācekļiem, Viņš ar Svēto Garu mazgā jūs Kristībā.

Kad Dr. Zemelveiss lika ārstiem pirms pacientu apskatīšanas mazgāt rokas, šie ārsti izglāba daudzas dzīvības. Kad Svētais Gars Kristībā nomazgā jūsu grēkus, Viņš jums dod jaunu dzīvi grēku piedošanā. Kristībā Svētais Gars jūs savieno ar Jēzus nāvi un augšāmcelšanos: “Jo mēs līdz ar Viņu Kristībā esam aprakti nāvē, lai, tāpat kā Kristus sava Tēva godības spēkā uzcelts no mirušiem, arī mēs dzīvotu atjaunotā dzīvē [Rom.6:4]. Nevis jūs pakalpojat Dievam ar to, ka tiekat kristīti, bet gan Viņš kalpo jums ar to, ka Svētais Gars nomazgā jūsu grēkus.

  Mīļais debesu Tēvs, Tu savu Dēlu Jēzu Kristu esi sūtījis pasaulē, lai piedotu manus grēkus, un svētajā Kristībā Svētais Gars man visus grēkus nomazgā. Tev pateicos, ka esi mani padarījis par savu bērnu un sava dzīvu darošā vārda spēkā Kristībā esi mani darījis tīru. Lūdzu, vadi un pasargi mani savā žēlastībā un piedošanā kā savu mīļo bērnu. Uzturi manu dzīvību Tavā tuvumā caur Kristības mazgāšanu un Tavu vārdu [Tit.3:5]. Āmen.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Svētais Gars nomazgā jūsu grēkus”

 1. pinokio:


  Johambī, kāds …… šito visu ir salicis kopā par mājaslapu, ne nieka nevar saprast, kur ko spiest, kur ko rakstīt!… Un ar ko jūs te vispār nodarbojaties – ar kaut kādu baznīcpolitiku!… Kur paliek garīgā dzīve?… Kaut gan, kad biju luterānis (1990-1994) nekādas garīgās dzīves tā arī turienē nesamanīju… Lai nu kā būtu, bet zinu to, ka pozitīvais gars vienmēr APLIECINA, jo ir POZĪCIJĀ, bet negatīvais meklē opozīciju un protestēšanu… Tā gan.

 2. talyc:


  bībamhoJ…!
  esi sveicināts, koka priedes pusēn!
  labrāt uzklausīsim tavus priekšlikumus kā pareizāk salikt kopā šo mājas lapu,
  un esam priecīgi, par tavu entuāzismu un gatavību ziedot laiku pieliekot savu skaidaino rociņu e-vides pulēšanā.
  - – -
  neatteiksimies arī no tava dāsnuma (esi gudrs, – iesēj/iestādi savas 5zelta naudiņas mūsu e-laukā
  / sakomunikē ar kādu no ebaznica.lv e-administrācijas mēs tev labprāt norādīsim piemērotāko vietu tavas gudrības izpausmēm)

 3. Ingars:


  johambī, es tev tūliņ tā pateikšu vecīt – Jēzus ļoti daudz un dikti protestēja un nebij apmierināts, par to arī visi Viņu sunīja. Tas pozitīvais gars par kuru tu runā ir pozīcijā ar sātanu un apliecina netaisnību, tāpēc jau arī neko neprotestē, ka tas ir no pasaules un pasaules kārtība viņu apmierina.
  Svētais Gars vienmēr būs pret tumsu un pret netaisnību, Viņš vienmēr būs opozīcijā pasaulei.

  Meklē garīgo dzīvi? un kā tad ar Dieva vārda sludināšanu, sakramentiem, lūgšanām, bībeles stundām……? Ko tu patiesībā meklē? izskatās, ka dajebko, tik ne Jēzu Kristu krustā sisto un augšāmcelto. Ja gribi vienkārši tusiņu, tad ej uz essential vai larocca un necenties baznīcu apvainot par to, ka tā neiet kopsolī ar pasauliLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.