111. Ko Dievs sargā ar devīto un desmito bausli?


Ūdens, netīrais ūdens ir aiztecējis?

Apskaties vien, dārgais lasītāj, cik daudz ūdeņu aiztecējuši. Ir izskalots, aizskalots, mazgāts un apmazgāts. Vai tiešām? Bet tomēr, tomēr – ūdens mazgā un nomazgā, līdz top redzams, kas ir zem putekļiem un dubļos nogrimis.

Ūdens, netīrais ūdens ir aiztecējis?

Arhīvā tika uzietas pārdomas par 2005. gadu, kas brīdi lika pakavējoties atmiņās par aizgājušajiem laikiem, un atsauca atmiņā toreizējās skumjas.

Viss bija sācies rudenī pirms gada, un kulmināciju sasniedza nākamajā pavasarī. Teoloģiskās pirtis, teoloģiskie riņķi, kopējas pusdienas un studentu tusiņi, kopēja dievkalpojumu apmeklēšana, sarakste, sarunas, cerības un uzticība (domāts Lutera akadēmijas studentu aktivitātes 2004/2005. gadā).

Visā šajā procesā par nožēlu tomēr iezīmējas divas lietas – vieni ne mazākā mērā nevēlējās mainīties, bet priecājās, ka t.s. konservatīvā kustība (domāts LELB iekšinē) noslāņojas, un nākotnē varētu kļūtu par spēcīgu opozīciju. No malas likās, ka ar to saistījās arī neliels autoritāšu konflikts starp vairākiem censoņiem. Šī iemesla dēļ daži nāca reti, citi pārtrauca nākt t.i. bija diezgan liela caurplūde. Neskatoties uz to, valdošā noskaņa bija ļoti lēnprātīga un konstanti noteikta. Savukārt otri, konsekventi turējās pie konfesionāla luterisma apliecināšanas, kā nu viņi to saprata, un ne mazākā mērā neielaidās diskusijās par vispārīgām tēmām, kuras esošo un topošo heterodoksās vides komformistu sirdsapziņai bija pieņemamākas. Tas, protams, nebija viegli. Īpaši, kad runa bija par heterodokām un ortodokām baznīcām, un kristīgas nostājas apliecināšanu. Tie daudziem bija sirdsapziņas jautājumi, kas sauca pēc atbildēm šodien un tagad.

Burbulis plīsa šoruden (domāts 2005. gads). Pirmie spītīgi ietiepās pret sirdsapziņu skarošo tēmu iztirzāšanu un publiski to noraidīja. Saskarsme kļuva rūgtuma pilna. Iedomājieties! Veselu gadu mēs jums esam neatlaidīgi un lēnprātīgi, balsoties “pieredzē”, stāstījuši un stāstījuši, bet jūs esat spītīgi un ietiepīgi jaunieši! Līdzīgi atbildēja arī otrie un galu galā, netīrais ūdens bija aiztecējis, un tas palīdzēja izdarīt secinājums.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.