129. Vai cilvēks spēj pildīt Dieva baušļus?


Svētā vēsture – Dieva darbi zemes virsū

Bībeles vēsturisko grāmatu lasījums dod visiem (kuri vien vēlas dzirdēt) iespēju atrasties pie Dieva vienreizējās cilvēku pestīšanas. Lūgšanas un lasījumi no vēsturiskajām grāmatām tiešā veidā dara tās jaunas priekš mums. Tādējādi mēs ņemam savu daļu pie bijušajiem pestīšanas notikumiem.

Svētā vēsture – Dieva darbi zemes virsū


Aizmirstot un zaudējot sevi, mēs pievienojamies iziešanai caur Sarkano jūru, cauri tuksnesim un pāri Jordānai ieejam apsolītajā zemē. Līdz ar Izraēlu mēs krītam šaubās un neticībā, un caur sodīšanu un gavēni atkal piedzīvojam Dieva palīdzību un uzticību – un viss, tas nav sapņi, bet svēta, Dievišķa realitāte.

Mēs tiekam atrauti no mūsu pašu eksistences un ievietoti svētās vēstures vidū – pie Dieva uz Zemes. Kā Dievs reiz rīkojies mūsu labā, tā viņš joprojām darbojas ar mums šodien, mūsu vajadzībās un mūsu grēkos, caur dusmību un žēlastību.

Svarīgi ir nevis, ka Dievs ir novērotājs un dalībnieks mūsu šodienas dzīvē, bet, ka mēs esam svētīti vai nošķirti klausītāji un dalībnieki, Dieva rīcības liecinieki svētajā vēsturē – Kristus vēsturē uz Zemes. Un tikai tad, kad mēs esam klāt šajā vēsturē, Dievs ir klātesošs mums šodien.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.