357. Kādā veidā tev sevi ir jāpārbauda pirms Vakarēdiena?


Sirdsapziņa un konkrēta atbildība

Tā kā likumam vairs nav pēdējais vārds, bet gan Jēzum Kristum, tad arī brīvajai izvēlei par Kristu jāņem virsroku sirdsapziņas un konkrētās atbildības strīdā.

Sirdsapziņa un konkrēta atbildība


Tas nenozīmē mūžīgu konfliktu, bet pēdējās vienības iegūšanu, jo konkrētas atbildības pamats, būtība un mērķis ir tas pats Jēzus Kristus, kas ir sirdsapziņas Kungs.

Tā atbildība ir sasaistīta ar sirdsapziņu, bet sirdsapziņa caur atbildību kļūst brīva. Tā atklājas, ka tas ir tas pats, vai mēs sakām : atbildīgais ir vainīgs bez grēka esot, vai : brīvās sirdsapziņas cilvēks var būt atbildīgs.

Kurš atbildībā uzņemas uz sevi vainu (un neviens atbildīgais nevar no tā izbēgt), tas pats sev pieskaita šo vainu un nevienam citam, un iestājas par tiem, uzņemas atbildību par tiem. Viņš to nedara savas varas pārgalvībā, bet gan atziņā uz šo brīvību – jo viņam tā nepieciešama un viņā viņam nepieciešama žēlastība.

Citu cilvēku priekšā brīvās atbildības cilvēku aizbildina problēma, sevis paša priekšā viņu atbrīvo sirdsapziņa, bet Dieva priekšā viņš cer vienīgi uz žēlastību.

Birkas: , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.