Ieskaties

8 komentāri par “Sektas Latvijā

 1. uzskats, kurš noraida Radītāja eksistenci, kurš tic, ka pasaule ir radusies tā, kā to skaidro Darvins,
  ===============================
  Man šķiet, ka Darvins neskaidroja pasaules rašanos, bet gan tikai dzīvības rašanos. Jautājums – vai Darvina pasaules uzskats noraida Radītāja eksistenci? Cilvēks var gan ticēt Radītāja eksistencei, neticot Bībelei, gan arī ticēt Radītāja eksistencei, interpretējot Bībeli tā, ka tā nav pretrunā ar Darvina mācību.

 2. spuljgha histeerija… nekas vairaak… attieciibaa uz textu par nosodiijuma iztruukumu pret tradiconaalajaam konfesijaam, kuru maaciiba sevii ietver biibeles lasiishanu un sanaaksmju apmekleejumu, izsauc pamatotu jautaajumu: a jums pashiem nav ienaacis praataa, kaapeec taa ir? da taapeec, ka no pasaules ne ar ko neatshkjiraties… kamdeelj sist saveejos? par ko? da nav par ko… jums leeta zheelastiiba, sektantiem esat atveeleejushi sekoshanu kristum…

 3. Draugs, moritz,

  Autors uztaucas nevis par Dieva lūgšanu un Bībeles lasīšanu, bet par pretīgajiem maldiem, kas ir sektās. Kā arī par visu to, kas cilvēku turp aizved.

  Piemēram, luteriskājā baznīcā teorētiski nevajadzētu būt maldiem, savukārt, sektās ir maldi pēc defenīcijas. Kā ir dzīvē un praksē? Spriediet katrs pats.

  Manuprāt, autora pārdomas ir vērts nopietni apdomāt.

  Ar cieņu,
  gviclo

 4. Dienas un gadi skrien,cilvēki un laiki mainās,tikai Dievs tas pats-pastāvīgs un nemainīgs.
  Nevēlos īpaši uzteikt vai nosodīt sekulāro sabiedrību,konfesionālo kristietību,harizmātiskas sektas un vēl kādus.Tātad,pārdomas izrietošas no konkrētas,lokālas geogrāfiskas vietas,kas tomēr nedaudz atspoguļo situāciju sabiedrībā(ne tikai iepriekš minētajās grupās)
  Juri,tu taču labi atceries 90tos Liepājā.Kādas tad bija Luteriskās draudzes?Pašpietiekamas,pašapkalpojošas,intravertas? Vai atvērtas,ekstravertas,evangelizējošas,gatavas pārmaiņām ne tikai sev bet arī,katrai nākošai paaudzei,jauniešiem,kas mainās teju vai pa 7-10gadiem?
  Jau pēc tavas aiziešanas,par to laiku atceros tikai vienu,nemitīgos un nepārtrauktos skandālus,arī publiskajā telpā par,ap un tieši Luteriskajā baznīcā.Un tās te ir 5.gab.Tieši tā,var skaitīt gabalos un kur nu vēl visas pārējās konfesijas.
  Ar ļoti retiem izņēmumiem arī kāds tiešām evangelizējošs pasākums un tas pats organizēts no Rīgas.
  Bet tieši šeit tiks būvēts Mormoņu Templis,pašā pilsētas centrā,pretī Domei.
  Varbūt kļūdos bet kas līdzīgs netop nekur austrumeiropā,šķiet tuvākais Zviedrijā vai Vācijā!?
  Lai arī konfesionāli ekumēniskie mācītāji mēgināja ko bilst,bet par vēlu,vilciens jau aizgājis.Jā un taču iekšējās garīgās problēmas taču jārisina!?
  Tātad nobeigumā jautājums-no kurienes tad radies šis garigais vakums sabiedrībā?
  Vai ne no tā,kuram tas bija jānes to nav nesis?
  p/s
  Lūgtum katram kurš tagad sitīs mani krustā,pataupīt pa naglai arī sev :)

 5. jeweller – nu gluži kā naglai uz galvas trāpīji vājajā vietā. Ir tā, ka ar luterisko mācību viss ir kārtībā, jo tā nav nekas cits, kā tā pati Kristus, apustuļu un praviešu mācība. taču ar praksti gan daudz kas nav kārtībā un viss tik tāpēc, lai lūk nizskatītos, ka kopējam katoļus vai harizmātus. Tjipa tā – nebūs nekāda pakaļmērkaķošanās, sēdēsim sapīkuši savā kaktiņā. Bet vai tad tāpēc atmest svētīgās kalpošanas, ka tā dara arī citi? Sātanisti arī izmanto daudzus baznīcas rituālus – vai tāpēc atmetīsim arī tos,?

 6. Laikam tomēr pārfrazēšu jautājumu-No kurienes tad radies garīgais vakums Baznīcā?

 7. Tas dēļ pašu cilvēku attieksmes. Viņi grib lai visu pienes uz paplātes, taču Dieva aicinājumu darīt, nevis kurnēt, nesaskata. Nav problēma iekš luteriskās mācības, problēma ir iekš cilvēku attieksmes. jā protams, lielākais vaininieks ir mācītājs, jo kads mācītājs, tāda draudze, tomēr lielā mērā paši draudzes locekļi ar ir slinki un kūtri. Tas vēl arī tāpēc, ka krusta teoloģija mūsdienu materiālisma laikmetā nav īpaši pievilcīga, tāpēc populārāki ir sludinātāji, kas sludina labklājības teoloģiju.

  Redz ar Jēzu bij kopā daudz cilvēki…….kad Viņš dziedināja, dalīja maizi. Bet kad Jēzus sāka runāt nopietnākas lietas, daudzi aizgāja, jo šie vārdi bij smagi. Bet kad Jēzus bij pavisam tuvu Savai nāvei, tad ar Viņu kopā bij tikai 11 apustuļi.

  Padomā – 11 cilvēki no visām tām ļaužu masām.

 8. Pārlapoju Jura Uļga rakstus, uzdūros ari savam komentāram :) Nav jau tik daudz laika pagājis, kādi trīs arpus gadu. Pēc manas šaurās pierītes vērtējuma, kas tad ir noticis? Piesauktās sektas,ja tādas eksistē, tad tās kuras sevi pieteikušas ari eksistē.Kādas divas, un… vairāk nezinu???(arī jau droši vien uz eksistences robežas.)
  Uzcelts un pabeigts Mormoņu templis.
  Tagad par tradicionālajām sekt(piedodiet-konfesijām)(Latvijā?Liepājā?).Nobankrotējusi mācītāju partija politikā.
  Problēmas kā vienmēr vienā no lielākajām konfes.L…
  Uz juridiska bankrota sliekšņa te kādas draudzes.
  Baznīca kā vienmēr tiek izmantota politiķu spēlītēm ar savām stulbajām “itkā”
  lugšanu brokastīm.Kur šie paši mācītāji tik ļoti piekrīt piedalīties un pazīmēties.Kaut arī skaidri saskatāmas lamatas tam visam(sauciet kā gribat-garīgas vai kā)
  Un tagad pats galvenais novērojums, citāts:
  “Patreiz mūsu sekulārā sabiedrība nevēršas atklāti pret tradicionālām konfesijām”
  Domāju ka nu jau vēršas gan ,arī atklāti.Un dažādos aspektos.
  Un vai tad tas būtu pateicoties augstākmineto sektu invāzijai Latvijā?

Atbildēt