202. Ko Jēzus augšāmcelšanās nozīmē tev?


Sarucis reģistrēto reliģisko draudžu skaits

Pagājušā gada beigās Latvijā bija reģistrētas 877 dažādu reliģisko konfesiju draudzes, kas ir ievērojami mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati. Iepriekšējā gadā Latvijā bija reģistrētas 1120 draudzes.

Visvairāk draudžu ir Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai – 302, nākamā pēc draudžu skaita ir Latvijas Pareizticīgā baznīca – 119, baptisti – 93 – un vecticībnieki – 68.

Latvijā reģistrēta 51 septītās dienas adventistu draudze, 48 Vasarsvētku draudzes, 33 evaņģēliskās ticības kristiešu draudzes, pa 15 “Jaunās paaudzes” un musulmaņu draudzēm, pa 14 Jehovas liecinieku un jūdaistu draudzēm, 13 metodistu draudzes, 12 dievturu draudzes, pa 11 jaunapustuļu ticības un vaišnavu draudzēm, desmit Augsburgas ticības apliecības luterāņu draudzes, kā arī pa četrām budistu un mormoņu draudzēm.

Latvijā pērn bijušas reģistrētas arī 40 dažādu citu ticību draudzes.

Romas katoļu draudžu skaits Latvijā pārsniedz 250, informēja katoļu kardināla Jāņa Pujata padomnieks Juris Zālītis.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

11 atsauces par “Sarucis reģistrēto reliģisko draudžu skaits”

 1. Ervīns:


  Atliek vēl piebilst, ka ir arī reliģiskas kopienas, kas reģistrējušās kā sabiedriskas organizācijas. Piemēram, mūnistiem Latvijā ir vairākas šādas organizācijas, tāpat šādi nereti rīkojas draudzes, kam vairākkārt atteikta oficiāla reģistrācija.

  Tomēr visvairāk mani sajūsmināja ziņu autora vai varbūt e-baznīcas tīšā vai netīšā aizmāršība – rakstā ne ar pušplēstu vārdu nav minētas Romas katoļu draudzes. Vai tad romieši būtu krituši tādā nežēlastībā, ka tiktu uzskatīti sliktāki pat par vaišnaviem un budistiem un izslēgti no reliģisko organizāciju saraksta? ;

 2. talyc:


  RKB ir antikristīgs kults ->

 3. Ervīns:


  nu, jā, un musulmaņi, Jehovas liecinieki, jūdaisti, dievturi, vaišnavi (krišnaīti), mormoņi protams ir kristīgas draudzes. :)

 4. vasara:


  KLB jau varētu uzskatīt, ka rkb ir antikristīgs kults un to nepieminēt, bet diezi vai centrālā statistikas pārvalde tā uzskata..

 5. Kundalini:


  Laikam “mārketinga” speciālisti aizbraukuši uz Īriju

 6. Roberto:


  e-rvīn :)

 7. Agnese:


  ai, a man reāli patīk RKB.

 8. Roberto:


  mīļā Agnese, tad Jums pēdējais laiks konvertēties, tur varēsiet apmierināt savas garīgās izvirtības…

  ar cieņu
  Jūsu e-minence

 9. Agnese:


  ja par garīgām izvirtībām sauc intensīvu lūgšanu praksi, tad noteikti.

 10. Roberto:


  mīļā Agnese, Tu saki, ne es…

  ar cieņu
  Jūsu e-minence

 11. biskaps:


  Šeit jāpatur prātā atšķirība starp RKB antikristīguma elementu, kas izriet no pāvestības amata pretenzijām un pestīšanas no darbiem doktrīnas un RKB kristīgumu, kas izriet no tā, ka katoļi top atpestīti caur taisnojošu ticību Mūsu Kungam Jēzum Kristum. Katoļu kristoloģija per se ir ortodoksa saskaņā ar Nikajas Halcedonas TA. KLB vienmēr ietur šo distinkciju, lai būtu godīgi pret patiesību.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.