216. Kas ir labi darbi?


Pašizpausmes un pašapziņa

Kā ziņo Dagen sadarbībā ar Latvijas Kristīgo Radio. kāds Anglijā izdarīts pētījums liecina, ka protestantiskās valstīs ir labāks ekonomiskais stāvoklis un zemāks bezdarba līmenis, nekā citās.

Šo veiksmīgāko valstu vidū ir ASV, Lielbritānija, Holande, Dānija, Zviedrija, Norvēģija un Somija. Tiek izdarīti secinājumi, ka “luteriskā” attieksme, ar ko aizsākās reformēto baznīcu attīstība, smagam, apzinīgi veiktam darbam ierādījusi svarīgu lomu cilvēku dzīvē.

Darbs ir būtiska cilvēka pašizpausmes un pašapziņas sastāvdaļa. Līdz ar reformācijas idejām, šajās zemēs izveidojusies attīstīta darba ētika un šīs tradīcijas atstāj pozitīvu ietekmi uz ekonomiku un sabiedrības stāvokli kopumā.

Lai gan daudzas luteriskās tradīcijas valstis ir kļuvušas sekularizētas, darba tradīcijas ir saglabājušās un attīstījušās. Tas īpaši redzams, salīdzinājumā ar musulmaņu zemēm, kur sievietes, saskaņā ar reliģiskām tradīcijām, netiek iekļautas darba attiecībās ārpus mājas.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Pašizpausmes un pašapziņa”

 1. talyc:


  :( jā, bet citi savukārt savu pašispausmi rod
  (un savu pašapziņu ceļ) kritizējot citu
  smagi un apzinīgi veiktu darbu
  - – -
  labi gan, mīļais dieviņ, ka
  vismaz starp e-baznīcēniem…
  … ka mūsu stārpā tādu nava
  (e-Ķencis)

 2. Elija:


  nu nezinu-kurš gan sunim asti cels,ja ne pats!ir arī ļoti turīgas Musulmaņu zemes!Protestantu kustībai- īpaši luterāņu atzarm- ir arī raksturīgs pārlieku liels liberālisms, par piemēru var minēt Katolicisma zemes vai pareizticīgo, kur nav tik daudz visatļautības,kuras baznīca attaisno un pieņem.Un bagātam būs grūtāk ieiet debesu valstībā nekā kamielim caur adatas aci izlīst- tā ka iespējam šo labklājību ir atnesusi protestantu kustība, bet vai tas ir Dievs?ja jau bagātās Eiropas valstis ir tik tālu aizgājušas no Kunga…

 3. Briinumsons:


  Bet katoļu ir vairāk!!!Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.