182. Ko Jēzus dara, būdams mūsu pravietis?


Atzīmē ticības atjaunotni

Šodien aprit 495 gadi kopš augustīniešu mūks Mārtiņš Luters piestiprināja pie Vitenbergas pils dievnama durvīm deviņdesmit piecas tēzes, ar kurām ikviens tika aicināts diskutēt par baznīcas mācības un prakses aplamībām.


Šis Luters sacerētās 95 tēzēs radīja kustību, kuras sekas vēl ir sajūtamas tagad, kad reformācijas iespaidā kristīgajā baznīcā atkal no jauna atskanēja Labā Vēsts par grēcinieku glābšanu vienīgi ticība no Dieva žēlastības.

Vēsturiski Ticības atjaunošanas dienas pirmo reizi tiek pieminēta 1567.gadā svētdienā pēc 15.oktobra. Tā vēl nebija plaši izplatīta tradīcija, jo arī Sv.Mārtiņa diena (11.novembrī) tika pielīdzināta Reformācijas dienai.

Tikai par godu Reformācijas simtgadei – 1617.gadā visos Vācijas protestantu apgabalos no 31.oktobra līdz 1.novembrim plaši notika īpaši Ticības atjaunošanai veltīti pasākumi. Kopš 1717.gada tika iedibināta ikgadēja Reformācijas dienas svinēšana 31.oktobrī, kas vēlāk plaši izplatījās visās pasaules zemēs.

Daudzas kristīgās draudzes šo dienu atzīmēs ar Reformācijas dienas pasākumiem un dievkalpojumiem. Mudinām ikvienu nebūt kūtram un ņemt līdzdalību ļoti nozīmīgajā piemiņas dienā.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.