116. Kādai sirdij mums ir jābūt, vadoties pēc Dieva Vārda?


Maksas grēksūdze Doma baznīcā

Rīgas Doma baznīcā katru dienu vesela mēneša garumā, samaksājot divus latus, bija iespēja izsūdzēt grēkus.


Rīgas un visas Latvijas luterāņu arhibīskapa katedrāles dārzā ticis uzslieta septiņus metrus augsts pilsētas apgaismes stabs, kura virsotnē gaismekļa vietā piestiprināts ventilators, simbolizēdams grēku atlaišanu un iespēju izglābties.

Ikvienam apmeklētājiem, kurš bija samaksājis, dota iespēja, pieejot pie staba, pacelt seju pret debesīm un ieslīgt nomierinošā meditācijā, sekojot ventilatora nesteidzīgajai, bet monotonajai kustībai. Papildus tam piedāvāta iespēja izsūdzēt grēkus, nosūtot īsziņu, un saņemt piedošanu.

Tādējādi šī neparastā laikmetīgās mākslas instalācija sniedz luterāņiem tik neraksturīgo meditēšanu sevī un indulgenci – grēku atlaišanu par maksu, ienesot Latvijas Evaņģeliski Lutersikās Baznīcas budžetā papildus finanšu līdzekļus.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

4 atsauces par “Maksas grēksūdze Doma baznīcā”

 1. Cody:


  Kas tas par murgu? Vai kaut kāds 31.aprīļa joks?

 2. Roberto:


  Cody, gribēju aiziet uz Doma baznīcu un izsūdzēt grēkus, lai man tos laikmetīgi atlaiž, bet vai redzējies ko – tas ir par 2Ls. Man nāk prātā – indulgences. Vai paspēji iegūt grēkatlaides?

 3. Cody:


  Tā tak kāda Staro Rīga 2013 atrakcija. Joks vien.

 4. Roberto:


  Cody, šim ar gaismas efektiem maz sakara, opcija – grēku atlaišana – bija tikai gaišajā diennakts laikā.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.