63. Kad mēs godājam vecākus?


Latvijas Luterānim 20 gadi

Tieši pirms divdesmit gadiem tika izdots pirmais periodiskā izdevuma “Latvijas Luterānis”, ko izdeva Augsburgas Apliecību institūts, numurs.

Latvijas Luterānim 20 gadi


1996. gada 16. februārī iznākušā laikraksta “Latvijas Luterānis” pirmajā numurā tika paziņots, ka tā slejās būšot atrodami pasaules baznīcas jaunumi, lasītāju vēstules, kāda luterāņu mācības jautājuma skaidrojošā jeb dogmatikas nodaļa, stāsti no Reformācijas laika, luterāņu sprediķis, ceļojumu apraksti, .stāsti, noveles, romāni turpinājumos, Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas aktualitātes un jaunumi, intervijas, redaktora sleja.

Avīzes izdevēji ar 5000 eksemplāru lielas tirāžas palīdzību divas reizes mēnesī bija apņēmušies populārā un saprotamā veidā skaidrot Kristīgās mācības jautājumus. Kā arī periodiskajā izdevumā bija plānots daudz vietas ierādīt diskusijām, sarakstei un intervijām ar draudzēm, atsevišķiem cilvēkiem – gan ievērojamiem, gan gluži “parastiem”.

“Latvijas Luterānim” tika izvirzīts uzdevums iedrošināt kristiešus un tos, kas vēl nekristīti vai arī nav mācīti Dieva Vārda mācībā, mācīties, jautāt, domāt un sadzirdēt atbildes uz jautājumiem, kuri šādā vai citādā veidā skar katru cilvēku Latvijā un arī citur.

Kopš 2004.gada “Latvijas Luterānis” pārtapa mēnešrakstu un tirāžas apjomi pakāpeniski kritās līdz 2007. gada decembrī pēdējais numurs tika izdots 1500 eksemplāros.

Nepilnu vienpadsmit gadu laikā lasītājus sasniedza 228 preses izdevuma “Latvijas Luterānis” numuri un ar interneta vietnes luteranis.lv starpniecību ir izlasāms arī ekskluzīvs nekad klajā nenākušā 2008.gada janvāra izdevuma (229.) numura materiāls.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.