Skip to content
3. maijs, 2026
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • whatsapp
  • RSS

e – BAZNĪCA ✞

Grēka alga ir nāve, bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā.

Primary Menu
  • e-kontakti
  • e-projekts
  • e-ARHĪVS
  • e-POLEMIKA
  • e-BĪBELE
  • e-Ticība
  • E-LTA
  • e-AFIŠA

104. Ko Dievs pavēl septītajā bauslī?

  • Sākums
  • Vai Dievs tā sacīja?
  • e-raksti

Vai Dievs tā sacīja?

Dzīvības Vārds
Noklausies šo e-publikāciju

Kad Dievs radīja Ādamu un Ievu, Viņš īpaši piekodināja, ka tie nedrīkst ēst no koka, kas atradās Paradīzes dārza vidū. Velns, zinot, ko Dievs tika teicis, viltīgi vaicāja Ievai: “Vai Dievs tiešām tā sacīja?” Pēc tam velns pārliecināja Ievu, ka, ja viņa ēstu no koka Paradīzes dārza vidū, viņas “acis atvērsies un [viņa] būs kā Dievs, zinādama, kas labs un kas ļauns” (1.Moz.3:5).

Vai Dievs tā sacīja?

VELNS IR VILTĪGS

Ievas prāts nespēja pretoties velna viltīgajiem maldiem. Viņa nepaklausīja Dieva teiktajam un nogaršoja aizliegto augli. Arī Ādams ēda no tā. Par nepaklausību Dieva vārdam, Ādams un Ieva un arī visa radība tika nolādēti (Rom.8:20).

Tāpat kā velns toreiz kārdināja Ievu nepaklausīt Dievam, arī šodien viņš mums liek apšaubīt to, ka Dievs patiešām ir sacījis, ka Viņš ir radījis pasauli sešās dienās. Dievs caur Bībeli vēsta, ka sešās dienās “tika pabeigtas debesis un zeme un visi to pulki” (1.Moz.2:1). Velns savukārt ar viltu cenšas mūs pārliecināt, ka, ja vien mēs pārstātu ticēt Dieva sešu dienu radīšanas stāstam un pieslietos evolūcijas teorijai par pasaules tūkstoš un miljoniem gadu ilgo tapšanas gaitu, tad mūsu “acis taptu atvērtas!” (1.Moz.3:5).

NEPAKLAUSĪBAI IR SEKAS

Ikreiz, kad velns kārdina mūs apšaubīt Dieva teikto, mēs atrodamies nopietnās garīgās krustcelēs. Tādēļ, pirms pieņemam evolūcijas teoriju, atcerēsimies – Ādama un Ievas nepaklausības sekas bija ļoti smagas, un ar tām mēs cīnāmies arī šodien (Rom.8:20). Tāpat arī, ja mēs ļaujam velnam mūs aizvilināt no Dieva izpratnes par radīšanu un ļauties cilvēka izdomātajām, maldīgajām evolūcijas teorijām, tā sekas būs ļoti nopietnas – gan mūsu domāšanā, gan dzīvē.

Vairāk nekā pirms četrsimt gadiem Mārtiņš Luters aprakstīja diskusijas, kas norisinājās draudzēs un skolās par to, cik garas bijušas 1.Mozus grāmatā minētās “dienas”. Luters raksta:

“Nožēlosim savu sapratnes trūkumu [par to, kā radīta pasaule], nevis pārveidosim vārdu nozīmi, pretēji kontekstam. Pasaule un visas radības tajā tika radīta sešās dienās, kā stāv rakstīts. Ja mēs nespējam to saprast, tad būsim skolnieki un ļausim, lai Svētais Gars mūs pamāca.”

Tāpat kā toreiz, kad velns parādījās čūskas izskatā, viņš turpina maskēties visos iespējamos veidos un jautā: “Vai tiešām Dievs tā teica?”, cerot mūs aizvilināt projām no Dieva dzīvā Vārda.

DIEVA VĀRDS RADA TICĪBU VIŅA VĀRDAM!

Velna kārdinājums apšaubīt Dieva teikto radīšanas sakarā ir milzīgs. Cīņa par to, kam ticēt, nav viegla. Tomēr Gara spēkā mēs varam sacīt kopā ar psalmistu – Dievs “runāja, un tā notika” (Ps.33:9). Ar prieku un Sv. Pāvila vārdiem aplieciniet savu ticību Dieva radīšanas stāstam: “Jo no Viņa, caur Viņu, uz Viņu visas lietas. Viņam lai gods mūžīgi! Āmen.” (Rom.11:36).

Tēmas: Ādama un Ievas nepaklausība Dieva dzīvais vārds evolūcijas teorija Lutera citāti Mārtiņš Luters nepaklausības sekas radīšana sātana viltības velna kārdinājumi

Continue Reading

« Atšķirība starp katoļu un luterāņu mācību par Grēksūdzi
Ieskats mācībā par Svēto Garu »
                       

Ieskaties

Pasaulē izkaisītajiem kristiešiem ir cerība!

Dievbijīgā bezdievība

Klausa Harmsa 1817.gada 95 tēzes

Kristū nav pazudināšanas

Pilnīga svētība Dieva vārdā

No Dieva nav jābaidās

Atbildēt Atcelt atbildi

Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.

  • Aktuālākie
  • Komentētākie
  • Uzmosties Uzmosties!
    • e-refleksijas

    Uzmosties!

  • ka-heterodoksija-izskidina-ortodoksiju-sevi Kā heterodoksija izšķīdina ortodoksiju sevī
    • e-refleksijas

    Kā heterodoksija izšķīdina ortodoksiju sevī

  • Par vārdu "bez nopelna" Par vārdu “bez nopelna”
    • e-raksti

    Par vārdu “bez nopelna”

  • Kur mēs dzirdam Dievu? Kur mēs dzirdam Dievu?
    • e-refleksijas

    Kur mēs dzirdam Dievu?

  • Dzīve, kas dota dievbijīgiem kristiešiem Dzīve, kas dota dievbijīgiem kristiešiem
    • e-refleksijas

    Dzīve, kas dota dievbijīgiem kristiešiem

  • Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem
    • e-refleksijas

    Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem

  • Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”
    • e-ziņas

    Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”

  • Kas ir Svētais Gars?
    • e-mācība

    Kas ir Svētais Gars?

  • Nozīmīgs notikums
    • e-ziņas

    Nozīmīgs notikums

  • Tim Minchin: Pope Song
    • e-mūzika
    • e-video

    Tim Minchin: Pope Song

Atrodi

  • Bauslība un Evaņģēlijs
  • Baznīcas gada sprediķi vienuviet
  • Ilgi gaidītais latviešu sprediķu krājums
  • Lasāmviela ticības spēkam
  • Luteriskās ticības apliecības

Ienāc

  • Reģistrēties
  • Aizmirsi paroli

Līdzīgās e-publikācijas

  • Velns visādos veidos mēģina sašūpot ticību
  • Šaubas par Dieva vārdu
  • Velna dienišķie uzbrukumi
  • Kā atbildēt velna uzmācīgajām apsūdzībām
  • Grēka vidū
  • Uzprasīties uz tiesu
  • Spert pirmo soli ticībā

Pēdējie komentāri

  • Roberto: “līdzībā es teiktu: .. suņi rej, bet karavāna iet tālāk.”
  • talyc: “…līdz ar luterāņu mācītāja Ulda Rožkalna aiziešanu mūžībā šķiet nomiris arī beidzamais klausāmais gabals tajā radio”
  • gviclo: “Starp citu, Holbeins ir pazīstams arī ar 1522. gada kokgriezumu "Luters kā Hercules Germanicuss ".”
  • talyc: “…apmērm tā? ,,Kurš gan spēj pretargumentēt e-kardināliem Vai pašam e-pāvestam? "Šie vārdi ir smagi, kas viņos var klausīties?"(Jņ.6:60) …Vai tā?”
  • Weenpatny: “Varbūt tas kaut kādā mērā aizskāra viņa (apustuliskā) statusa godu, un arī tas bija zināms, ka E-baznīcēni bija pazīstami kā…”

RSS e – POLEMIKA

  • Vai kremēt mirušo ir kristīga prakse?
  • Par LELB arhibīskapa kalpošanas laiku
  • Kāpēc "nomira" e-BAZNĪCAs forums?

RSS Dieva vārds katrai dienai

  • Soģ.6:17
    Tad Gideons sacīja Tam Kungam: "Ja es esmu atradis labvēlību Tavās acīs, tad dod jel man zīmi, ka Tu tas tiešām esi, kas ar mani runā."

Animācijas filma

e-BAZNĪCĀ

  • e-apceres
  • e-aptaujas
  • e-audio
  • e-bildes
  • e-intervijas
  • e-joki
  • e-lūgšanas
  • e-mācība
  • e-mūzika
  • e-paziņojumi
  • e-poēzija
  • e-raksti
  • e-refleksijas
  • e-sprediķi
  • e-video
  • e-viktorīnas
  • e-ziņas

Tēmas

1. Mozus grāmatas skaidrojums animācijas filma ASV Bauslības un Evaņģēlija noslēpumi Bībele Bībeles mācības studijas Dienišķo lūgšanu gads Dienišķā maize Dieva Dēls Dieva likums Dieva mīlestība Dieva vārds Dieva Vārds katrai gada dienai Dieva žēlastība Dzīvības ceļš e-baznica.lv Es gribu dzīvot šīs dienas ar Tevi Gads kopa ar Dītrihu Bonhēferu grēku piedošana Ikdienas ar Pirmo Mozus grāmatu Ikdienas meditācijas Jēzus Kristus Kristība Kristīgā dogmatika Kristīgā dzīve kristīgā mācība kristīgā mūzika Kristīgās ētikas un morāles rokasgrāmata kristīgā ētika Lasāmviela ticības spēkam Lutera citāti lūgšana Mazā katehisma skaidrojums Mārtiņš Luters par lūgšanu Piecas minūtes kopā ar Luteru Pāvila vēstules galatiešiem skaidrojums Svētais Gars Svētais Vakarēdiens Svētie Raksti Svēto Rakstu apceres katrai dienai ticība ticības realitāte Tēvreize velns
  • Aleksandrs Bite
  • Dītrihs Bonhēfers
  • Mārtiņš Luters
  • Georgs Mancelis
  • Ilārs Plūme
  • Markku Särelä
  • Karls F. V. Valters
  • Hermanis Zasse
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • whatsapp
  • RSS
Pārpublicējot obligāti jānorāda atsauce. Visas tiesības patur :: e-BAZNICA :: © 2007-2026