111. Ko Dievs sargā ar devīto un desmito bausli?


Vakarēdiena vārdu atkārtošana

Kāds ir pareizais Vakarēdiena lietojums? Ko mēs drīkstam sagaidīt no Vakarēdiena saņemšanas? Kāda ir dāvana, kas mums tiek dāvāta? Ko Jēzus ir apsolījis iestādot Vakarēdienu un kāds ir pareizais sprediķis, kas ielūdz uz Vakarēdienu?

Vakarēdiena iestādīšana


Mēs nevaram paiet tam garām, ka Vakarēdienā nav runa par neskaidru mistisku piedzīvojumu, bet gan par skaidro Dieva Vārdu, kas tapis miesa, runa ir par Jēzus Kristus prasību un apsolījumu. Jēzus pats nedeva mācekļiem klusējot maizi un vīnu, bet Viņš sacīja arī savu vārdu.

Un luteriskajā baznīcā ir bijusi svarīga pareizā šī Jēzus vārda atkārtošana (kas taču kā visi sprediķi nav vienkārši Bībeles vārda atkārtošana vai deklamācija!), bijis svarīgi, lai sakraments paliek visiem laikiem Jēzus paša runa un rīcība, un tādēļ tā Vakarēdiena mācību ir kopusi ar tik lielu akcentu un nopietnību. Baznīcā nekas nevar būt svarīgāks un nevar notikt nekas cits kā vien Jēzus vārds un darbs.

Tikai tur, kur baznīca norimst pēc skaļāka Dieva Vārda un lietotajiem sakramentiem, par spīti visam modernās pasaules izsmieklam un briesmām, tur ir spēkā apsolījums, ka elles vārti to neuzvarēs.

Birkas: , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.