274. Ko Svētajā Lūgšanā mēs lūdzamies otrkārt?


Miljonu vērtais darījums

Pāvesta Franciska vizīte Latvijā ir noslēgusies un tā, mūsu nodokļu maksātājiem esot izmaksājusi aptuveni miljonu eiro. Vai tas ir daudz vai maz – par to var spriest vien izvērtējot iegūtos labumus. Mēs varam minēt, ka ieguvumiem šinī gadījumā vajadzētu būt gan laicīgiem gan garīgiem.

Miljonu vērtais darījums


Laicīgās lietās ,,lauvas tiesa” neapšaubāmi (vairāk kā 650 tūkstoši eiro) ir tikusi Aglonas bazilikas uzturētājiem – Aglonas katoļu draudzei. Pārējā naudiņa (teju 350 tūkstoši) izmantota kā smērviela sarežģīto drošības mehānismu darbināšanai – sadalīta dažādu valsts dienestu starpā.

Kāds ieguvums garīgajā jomā?

Kā pirmo atkal ieraugām Aglonas bazilikas draudzi ar tās mērķi: “Apliecināt, izplatīt un realizēt Romas katoļu Baznīcas mācību, veicināt svētceļojumus uz starptautiskas nozīmes svētvietu Aglonā un sniegt ar tiem saistītos pakalpojumus”.

Daudziem citu Latvijas draudžu katoļticīgajiem ir sagādāts garīgs piedzīvojums – vaigu vaigā skatīt viņu garīgo autoritāti un augstāko amatpersonu – katoļu baznīcas galvu – Romas pāvestu.

Sava garīgā atelpa tikusi arī tiem, kuri prot novērtēt garākas brīvdienas (autora piebilde, ar vieglu ironiju par pagāniem, ateistiem un garīgi-aklajiem).

Bet kāds labums no katoļu pāvesta vizītes citu konfesiju Latvijas kristiešiem?

Patiesi Kristum ticošajiem iegūtais labums ir tuvu nullei vai pat vērtējams ar mīnusa zīmi. Tiem, kas saskaņā ar svētajiem Rakstiem atpazīst Romas pāvestā Antikristu, atliek vien nožēlā nopūsties par mūsu valdības vīru aklumu un konfesiju līderu mīkstčaulību. Valsts prezidenta atziņa, ka šādi piepildās tautas lūgsna – “Dievs svētī Latviju”… vieniem lika saķert galvas, bet citiem ķert pie sirds.

Netirzājot pārējos ekumēniskās dievkalpošanas locekļus, LELB arhibīskaps jau sen ir uzsācis kursu luterisma tuvināšanai katolicismam un pamatīgi nocietinājis savu sirdi un ausis pret iebildumiem, ka atteikšanās no luterisma ir atteikšanās no kristietības. +Jānis uzvedas tā, kā būtu saņēmis miljona vērtu dāvanu no pāvesta par sevis un sava grupējuma, konvertēšanu katolicismā.

Redzi, pāvestam Franciskam šādu dāvanu ir daudz – uzliek roku uz galvas, pasaka, ka esi svētīts un papliķē kārtējam puišelim laimīgā smaidā savilkto vaigu. Saņemt paša pāvesta atzinību – vai, ak vai – kādu svētlaimi gan tas var dot! (ul-lal-lā, par to noteikti var miljonu atdot… pie tam …ja par to tiek maksāts no svešas ķešas = autora piebilde, ar sūru sarkasmu).

Kopsummā – šis miljonu vērtais darījums ir mūsu (vēsturiski luteriskās) Latvijas publisks un nepārprotams žests – atzīmēt savu simtgadi, atsakoties no luterisma pēc būtības.

Birkas: , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Miljonu vērtais darījums”

 1. Roberto:


  Plusiņānis allaž bija antikristam pa labo roku ..sakritība?

  Plusiņjānis pa labo roku

 2. Janis Karklins:


  (vēsturiski luteriskās)- žēl, ka cilvēki to nespēj saprast…

 3. Cody:


  Pēc autora teiktā, esmu garā aklais. Patiešām pāvesta vizīti izmantoju atelpai-piektdienu paņēmu brīvu bez samaksas saglabāšanas, un ar pāvesta svētību četras brīvdienas dabūju.

  Latvijas Republikas un Svētā Krēsla līgums ir pieņemts Saeimā ar 99 balsīm par. Ja interesē, tad var pameklēt to 1 kas bija pret.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.