144. No kā mums ir Dieva atziņa?


Kas ir mans tuvākais?

Jautājums: Kas ir mans tuvākais? (Lk.10:29) ir galējais jautājums, ko uzdod šaubas vai paša drošība, jautājums, ar ko sevi attaisno nepaklausība.

Kas ir mans tuvākais


Atbilde: tu pats esi tuvākais.

Ej un esi paklausīgs, darot mīlestības darbu. Būt tuvākajam nav citu kvalifikācija, bet gan tā ir viņa prasība man, nekas cits. Katrā acumirklī, katrā situācijā es esmu tas, kas aicināts uz rīcību un paklausību. Burtiski, tam neatliek laika, lai jautātu pēc kāda cita kvalifikācijas.

Man ir jārīkojas un man ir jāpaklausa, man ir jābūt otram par tuvāko. Bet ja tu citreiz nobijies jautā, vai tad man nav pirms tam jāzina un jāapdomā, kā man rīkoties, tad uz to kā atbilde ir tikai paskaidrojums, ka es to nevaru zināt un apdomāt savādāk kā vien jau rīkojoties, ja es zinu, ka es esmu tas, kam pavēlēts. Kas ir paklausība to es mācos vienīgi paklausot, nevis jautājot.

Tikai paklausībā es atzīstu patiesību. Sirdsapziņas un grēka strīdā mūs skar Jēzus aicinājums uz vientiesīgu paklausību. Jēzus aicināja bagāto jaunekli uz sekošanas žēlastību (Mk.10:21), bet kārdinātājs rakstu mācītājam tiek norādīts bauslis. (Lk.10:25-37)

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.