150. Ko Dievs ir darījis zināmu par Viņa personu darbiem?


Trīs atbildes

“Bet kāds priekšnieks Viņam jautāja: “Labo Mācītāj, kas man jādara, lai es iemantotu mūžīgu dzīvību?”” [Lk.18:18]

skaitīt trīs atbildes uz pirkstiem


Kāds krietns jauneklis (Mt.19:20). Par viņu var teikt – nedzer, nepīpē, klausa vecākus, iet uz baznīcu, ieguvis labu izglītību, strādā par priekšnieku, ir nopircis māju un mašīnu, un viņam ir sieva un divi bērni. Viņa zemes dzīve ir sakārtota.

Bet viņš nav drošs par savu glābšanu mūžībā.

Jauneklis vēlas kaut ko darīt.

Kas gan jauneklim iestāstījis, ka kaut kas vēl jādara papildus tam, ko ir paveicis Jēzus Kristus mūsu glābšanai?

Iespējams, to paveicis, kāds apkārtklejojošs viltus mācītājs, kas stāsta, ka nepieciešams pašam darīt darbus, lai panāktu mieru ar Dievu. Tagad ir šaubas. Vai ar to pietiek?

Iespējams, viņš agrāk ir smēķējis, dzēris un mīlējis meitas. Bet nu to visu ir atmetis, un kādu laiku bijis tīri pašapmierināts. Bet tas nav patiess miers ar Dievu. Vai ir novērsti visi grēki, kas mani šķir no Dieva? Nu ir atgriezušās šaubas. Vai ar to pietiek?

Lai arī kādi ir cilvēka šaubu iemesli, viņš dodas pie īstā vīra – pie Jēzus Kristus.

Jēzus viņam sniedz trīs atbildes:

  • Dievs ir labs. Dievs ir labs pret cilvēkiem, un to Viņš pierāda dāvājot mums Labo Vēsti – tavi grēki ir piedoti Jēzus Kristus nopelna dēļ. Jēzus dēļ Dievs ir labvēlīgs pret mums. Viņa dēļ kristītie tiek saukti par Dieva bērniem.
  • Turi baušļus. Dieva baušļi ir Dieva tiesas mēraukla. Ar baušļiem varam sevi pārbaudīt, kā arī redzēt vadlīnijas dzīvei. Jēzus uzskaita baušļus – no 4. līdz 8. Jauneklim šķiet, ka tur viņš nav Dievam parādā.
  • Kā pēdējo Jēzus nosauc vienu lietu, kas cilvēkam trūkst. Proti, Jēzus pievēršas pirmajam bauslim. Pārbaudi sevi. Kas ir tā lieta, uz ko tu paļaujies, kam uzticies vairāk par visu? Atmet to, un nāc Man līdzi.

Kas notika ar jaunekli tālāk, mēs nezinām. Viņš aizgāja noskumis, jo viņa sirds bija pieķērusies bagātībai. Un kāda jēga turēt deviņus baušļus, ko nemaz nav iespējas izdarīt domās, vārdos, darbos, ja mans dievs nav labs?

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.