71. Kādu grēku Dievs aizliedz ar piekto bausli?


Šopēna atvadas

Kā ziņo zviedru laikraksts “Dagen” sadarbībā ar “Latvijas Kristīgo Radio”, mūsdienās mūziķi nereti dodas atvadu turnejās pa pasauli, ar kuru pārtraucot savu aktīvo koncertdzīvi.

Kā nesen tika konstatēts 1848.gadā šādu turneju pa Eiropu veica arī poļu komponists un pianists Frederiks Šopēns, pēc kuras atgriezies mājās nomira, jo bija jau ļoti slims.

Ilgāku laiku nebija zināms, kur palikušas klavieres, uz kurām viņš spēlēja pēdējos koncertos Lielbritānijā. Tagad šis instruments ir atrasts. To darinājis pazīstamais klaviermeistars Karnellī Pleijels [Camille Pleyel] un pēc Šopēna tam bijuši vēl vairāki īpašnieki.

Pleijela klavieres pēc ilgiem meklējumiem atradis kāds ievērojamu mūzikas instrumentu kolekcionārs Aleks Kobe. Viņš pēc sarakstiem ar sēriju numuriem uzmeklējis un izpētījis visus šī meistara darinātos instrumentus.

Tiesa, šo instrumentu viņš jau agrāk bija iegādājies un tas stāvējis viņa kolekcijā Hečlandā, līdzās instrumentiem, kurus lietojuši Persels, Bahs, Mocarts un Mālers.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.