231. Kādām ir jābūt vietējām draudzēm un to asociācijām?


Kliedē baumas

Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarhs Aleksijs II trešdien pirmo reizi pēc Šveicē veiktajām medicīniskajām pārbaudēm parādījās sabiedrībā un pavēstīja, ka baumas par viņa nāvi izplata viņa pretinieki.

Krievijas mediji pagājušās nedēļas nogalē ziņoja, ka patriarhs Aleksijs II veselības problēmu dēļ nogādāts slimnīcā Šveicē. Daži izdevumi pat ziņoja, ka 78 gadus vecais patriarhs nomiris.

“Šajos paziņojumos nav patiesības,” sacīja patriarhs pēc dievkalpojuma novadīšanas Pokrovas sieviešu klosterī. “Paši redzat, ka es esmu vesels, es vadu dievkalpojumus, es esmu dzīvs.” Telekanāla “Vesti-24″ demonstrētajās ainās no dievkalpojuma patriarhs izskatījās vesels un pārliecināts.

Aleksijs II sacīja, ka baumas par viņa nāvi varētu būt izplatītas saistībā ar vēlāk šomēnes paredzēto ceremoniju, lai baznīcu atkalapvienotu ar tās ārvalstu atzaru, kas atšķēlās pēc boļševiku revolūcijas 1917.gadā.

“Iespējams, daži domāja, ka šīs baumas varētu aptumšot dokumenta par kanoniskajām attiecībām parakstīšanu starp Krievijas baznīcu ārzemēs un patriarhātu,” viņš sacīja.

Kā iepriekš ziņojām, baznīcu atkalapvienošanās, par ko vienošanās tiks noslēgta ceremonijā 17.maijā, tiek uzskatīta par kārtējo pagrieziena punktu Krievijas pareizticības atdzimšanā.

Amatpersonas vēl nav atklājušas, kādas pārbaudes Aleksijam II tika veiktas Šveicē.
Viņš trešdien nepiedalījās bijušā Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina bērēs, kaut arī viņiem abiem bija ļoti ciešas attiecības.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.