116. Kādai sirdij mums ir jābūt, vadoties pēc Dieva Vārda?


Redz ko spēj maza dzirkstelīte

Tad cēlās augstais priesteris Ēljašibs un viņa priesteru brāļi un uzcēla Avju vārtus… Aiz viņiem strādāja Jērikas vīri… Aiz viņa uzcītīgi laboja kādu citu gabalu Bāruhs, Zabaja dēls. [Neh.3:1-2, 20]

Redz ko spēj maza dzirkstelīte


Beidzoties vasaras nometnei, pāris zēniem bija dots uzdevums sakopt apkārtni. Viņi savāca papīrus un citus atkritumus lielā tvertnē. Tad no virtuves iznāca vēl kāds zēns un tvertnē iztukšoja savu atkritumu spaini. Pēc mirkļa tā uzliesmoja. Viens no zēniem domīgi noteica: “Redzi, ko spēj viena dzirkstele!”

Jā, nav šaubu, ka viena dzirkstele neīstā vietā un neīstā brīdī var izraisīt lielu ugunsgrēku. Tomēr viss var būt arī otrādi – maza dzirkstelīte, tēlaini izsakoties, var kļūt par prieka un siltuma avotu daudziem.

Nehemijas grāmatas trešā nodaļa pieder pie “aizraujošajām” Bībeles daļām. Tur stāstīts, kā Nehemija un viņa līdzstrādnieki atjaunoja Jeruzālemes mūrus. Šajā nodaļā uzskaitīti visi strādnieki, un mēs uzzinām, kurā mūra daļā ikviens ticis nodarbināts. Bībeles lasītājiem var būt kārdinājums domāt, ka šīs detaļas ir nebūtiskas. Teksts ir šķietami vienmuļš, mainās tikai vārdi.

Taču tad pēkšņi mēs lasām vārdus, kas šajā nodaļā atrodami tikai vienreiz. Bāruhs, Zabaja dēls, darbojās pie viņam uzticētās mūra daļas un darīja to īpaši uzcītīgi. – Viņš bija tā mazā dzirkstelīte!

Nav šaubu, ka visi strādāja, cik vien labi prasdami. Taču, kad Nehemija apstaigāja un pārraudzīja darbus, viņš redzēja kādu, kas pārējo vidū izcēlās īpaši. Bāruhs strādāja ar lielu uzcītību, un Nehemija apstājās, vēroja viņu un priecājās.

Mēs nezinām, kas bija šis Bāruhs. Viņa vārdu Bībelē lasām šo vienīgo reizi. Bet Dieva Gars uzskatīja, ka Bāruha darbs mūra celtniecībā ir pieminēšanas vērts. Kopš tā laika neskaitāmi Bībeles lasītāji, gluži kā Nehemija, ir apstājušies pie vārdiem par Bāruhu, un šie vārdi ir iedvesmojuši daudzus. Šajā vīrā bija kas īpašs, jā, viņš strādāja ar lielu uzcītību!

Vai savas uzcītības dēļ viņš padarīja vairāk nekā citi? Ļoti iespējams, taču par to mēs neko nezinām. Mēs lasām tikai par viņa uzcītību un redzam, ko spēj maza dzirkstelīte. Tā var iedvesmot uz īpašiem darbiem arī citus.

Lai Dievs tevi un mani dara par šādām dzirkstelītēm!

Birkas: , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.